05.03.2018
До 10% знизився показник технологічних втрат електроенергії в мережах ПАТ "Сумиобленерго" за останні роки

Боротьбі з цим негативним явищем фахівці товариства приділяють особливу увагу. Адже технологічні втрати електроенергії (далі - ТВЕ) - це не просто цифри та кВт*год, це реальні кошти, які можна зекономити та ефективно використати, наприклад, на оновлення електрообладнання та на підвищення якості обслуговування споживачів.

У результаті проведення рейдових перевірок у 2017 році складено 103 акти по крадіжках електроенергії юридичними споживачами (1045013 кВт⋅год), а в побутових - 583 акти (877661 кВт⋅год). У результаті донараховано за 2017 рік: по юридичних споживачах - 1301009 кВт⋅год. (2 млн. 339992 тис. 059 грн.), по побутових - 817 560 кВт⋅год. (685420 тис. 079 грн.).

Крім того, фахівці ПАТ "Сумиобленерго" щомісяця виконують балансування мереж напругою 110-35 кВ, з метою перевірки достовірності роботи систем обліку електричної енергії високовольтної мережі.

За допомогою розрахунків програми "Пофідерний аналіз" складаються баланси електроенергії по фідерах 10(6) кВ, по ТП10(6)/4 кВ та лініях 0,4 кВ (де встановлено технічний облік електроенергії), контролюються небаланси багатоповерхових будинків (обладнаних автоматизованими системами обліку електроенергії).

Проаналізувавши причини небалансів, визначаються проблемні місця та надаються результати аналізу керівникам підрозділів ПАТ "Сумиобленерго" для подальшого планування та проведення заходів зі зниження ТВЕ, а саме:

 • проведення рейдових перевірок споживачів;
 • проведення тепловізійного контролю обладнання;
 • виконання технічних перевірок і контрольних оглядів із періодичністю, що залежить від договірної потужності та фактичного споживання;
 • закриття і пломбування дооблікових ділянок мереж споживачів;
 • встановлення індикаторів постійного магнітного поля на лічильники споживачів і використання приладів обліку з вбудованими індикаторами змінного електромагнітного випромінювання;
 • використання одноразових пломб і вилучення з обігу свинцевих пломб;
 • виявлення споживачів із використанням електроенергії, що не відповідає договірній потужності;
 • проведення позачергових контрольних оглядів споживачів, що потрапляють у категорію "негативних" за визначеними критеріями;
 • проведення періодичного радіочастотного моніторингу споживачів (із залученням фахівців ДП "Укрчастотнагляд" і з використанням власних аналізаторів високочастотного випромінювання);
 • оперативний контроль якості роботи персоналу філій.
 • Така активна цілеспрямована робота дає свої результати, про що говорять цифри: у 2017 році показник ТВЕ в енергокомпанії склав 233487767 кВт*год., тобто 10,28%. Для порівняння, в 2016 цей відсоток сягав 10,53%, а в 1999 - взагалі 18,92%. Тож спостерігається постійна тенденція до зниження ТВЕ в електричних мережах ПАТ "Сумиобленерго".

  Save to PDF
  18.12.2017
  ПАТ "Сумиобленерго" розробило та впровадило мобільний додаток "Мій рахунок" для Android

  "Мій рахунок" - у Вашому смартфоні! ПАТ Сумиобленерго впровадило інноваційну розробку - мобільний додаток "Мій рахунок", який дозволяє побутовим споживачам контролювати нарахування за спожиту електроенергію, вносити показники лічильника та оплачувати рахунки через мобільний телефон, а також переглядати заплановані відключення за своєю адресою. Завантажити його на мобільний можна через Google "Play Мarket".

  Цей мобільний додаток безкоштовний для всіх споживачів електричної енергії!

  За допомогою мобільного онлайн-сервісу "Мій рахунок" Ви можете:

  • створити обліковий запис в особистому кабінеті;
  • вести декілька особових рахунків;
  • контролювати стан рахунків і споживання;
  • зручно та вчасно передавати показники лічильника;
  • сплачувати за електроенергію платіжною карткою;
  • отримувати рахунок в електронному вигляді на електронну пошту, вказану при реєстрації;
  • переглянути актуальні тарифи, планові відключення та іншу корисну інформацію.

  Створення мобільного додатку "Мій рахунок" зробить процес обслуговування клієнтів ПАТ "Сумиобленерго" ще більш комфортним і зручним.

  Save to PDF
  07.12.2017
  У Казахстані урочисто ввели в дію установку осушення газу, поставлену Сумським НВО

  На підземному газосховищі "Бозой" в Актюбінській області Казахстану запущена установка абсорбційного осушення газу продуктивністю 27 млн ​​куб. м на добу. Інжиніринг, виготовлення всього необхідного для даного об'єкта обладнання, його монтаж та пусконалагодження протягом 2015-2017 років виконало ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання".

  Установка абсорбційного осушення газу для підземного сховища "Бозой" є найбільшою в переліку тих, які коли-небудь постачали сумські машинобудівники.

  "Це було повнокомплектне замовлення, відтак від нашого підприємства значною мірою залежало, наскільки успішним

  виявиться результат такого відповідального проекту. В цілому, для забезпечення даного об'єкта силами трудового колективу СНВО були спроектовані, виготовлені і змонтовані в єдиний комплекс майже 60 одиниць технологічно складної техніки, серед якої: фільтри-сепаратори, абсорбери, колони регенерації гліколю, теплообмінники, апарати повітряного охолодження, насоси, ємності тощо", - повідомляє заступник директора з продажів та комплектних об'єктів Олександр Северін.

  6 грудня 2017 року відбулося офіційне введення в експлуатацію установки абсорбційного осушення газу. Пуск здійснив особисто Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, вказавши на першочергову роль цього комплексу в питанні розвитку енергетичного потенціалу очолюваної ним держави.

  Під час урочистостей було відзначено, що установка осушення, збудована Сумським НВО, - один із найпотужніших об'єктів на підземному сховищі газу "Бозой". Завдяки їй якість блакитного палива, що направляється в магістральний газогін, доведено до рівня міжнародних стандартів. Підвищується також термін експлуатації трубопроводів.

  І ще один ключовий момент - новий об'єкт газової інфраструктури Казахстану дозволяє повністю задовольнити потреби південних регіонів країни у блакитному паливі в піковий опалювальний період, при цьому гарантовано забезпечивши стабільний експорт вуглеводнів до Китаю.

  Save to PDF
  14.11.2017
  Впровадження системи SAP в ПАТ "Сумиобленерго": користь, мета, перспективи

  Швидкий темп сучасного життя ставить нові завдання перед Товариством і вимагає прийняття оперативних управлінських рішень. Саме таким проектом є впровадження автоматизованої системи управління підприємством SAP.

  Вибір цієї системи управління не є випадковим. Це не тільки інформаційно-технологічний проект, а бізнес-стратегія ПАТ "Сумиобленерго" в сфері ІТ, метою якої є автоматизація управлінського та бухгалтерського обліку, технічного обслуговування та ремонту обладнання.

  SAP ERP забезпечує функціонування всіх модулів на підприємстві як єдиного організму - фінансів і бухгалтерії, персоналу та адміністрації.

  SAP ERP допомагає удосконалювати відносини з клієнтами, розширювати спільну діяльність із партнерами, забезпечує

  прозорість усіх бізнес-процесів підприємства, дає змогу оптимізувати логістичну мережу й виключити дублювання операцій, підвищувати ефективність діяльності Компанії.

  Ведення даних про технічні об'єкти й устаткування дозволяє вести плани-графіки ремонтів, реєструвати стан обладнання, вести облік дефектів обладнання, відключень, формувати та опрацьовувати заявки, отримувати розгорнуту звітність по схемах електричних мереж.

  За допомогою SAP можна спростити ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, формувати звіти по основних засобах і обладнанню, по виконаних роботах і наданих послугах, аналізувати  фінансово-економічні показники підприємства.

  Система дозволяє прискорити процедуру прийняття рішень,

  відкриває перед користувачами можливості з отримання, зберігання, пошуку та аналізу інформації про усі процеси на підприємстві.

  Голова Правління ПАТ "Сумиобленерго" Ігор Дирбавка:

  "Для мене як для керівника Товариства дуже важливим є оперативно отримана інформація для контролю і аналізу показників діяльності Компанії, прийняття оперативних і важливих рішень.

  ПАТ "Сумиобленерго" крокує "в ногу" з прогресом. Робота з програмою розпочалася в січні 2017 року. Працівники Товариства пройшли навчання та успішно закріпили свої знання, склавши відповідні іспити. Ця робота з SAP ERP продовжується. В планах на майбутнє - впровадження SAP ERP по філіях ПАТ "Сумиобленерго" та впровадження нової функціональності по "юридичному білінгу".

  Save to PDF
  26.10.2017
  Сумське НВО виготовить партію кульових кранів для "Прикарпаттрансгазу"

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало контракт на постачання запірної арматури декількох модифікацій для потреб управління магістральних газопроводів "Прикарпаттрансгаз", що є філією держкомпанії "Укртрансгаз". Дана продукція затребувана замовником у межах проведення реконструкції ділянки вітчизняного газопроводу "Долина - Ужгород - Державний кордон".

  Відповідно до умов договору, сумські машинобудівники виготовлять 12 одиниць обладнання, 10 з яких належать до числа середньогабаритних кульових кранів (з умовним перетином 150, 300 і 500 мм), а також 2 справжніх "важковаговики": один - діаметром 1200 мм, другий - 1400 мм. До слова, ці зразки запірної арматури є найбільшими в продуктовій лінійці підприємства. Станом на цей час

  Сумське НВО - єдиний товаровиробник в Україні, що випускає арматуру даної номенклатури.

  Передбачені контрактом кульові крани призначені для підземного використання. Вони розраховані на тиск 80 атм. Одинадцять з них будуть оснащені пневмогідроприводами, один - ручним механізмом керування. Відвантаження устаткування заплановане на другий квартал 2018 року.

  "Дана угода на постачання арматури для потреб транспортувальників газу із Прикарпаття - не єдина в практиці нашого підприємства. Зокрема, у першій половині поточного року в СНВО було розміщено замовлення на виробництво більш ніж 20 одиниць запірної арматури різних типорозмірів для УМГ "Прикарпаттрансгаз". Нині закінчується

  виконання цього проекту", - зазначив начальник бюро управління з продажів Олександр Корольов.

  У цілому ж, запірна арматура, створювана сумськими машинобудівниками, користується попитом на різних ділянках газотранспортної системи країни. Згідно із контрактами з ПАТ "Укртрансгаз" та його філіями, до кінця 2017 року Сумському НВО необхідно поставити ще понад 500 кульових кранів діаметром від 10 до 1400 мм.

  За словами Олександра Корольова, є гарні перспективи у цьому напрямку й на наступний рік. "Зараз наші фахівці готують необхідну документацію для участі в семи нових тендерах на виробництво арматури, реалізація яких планується у 2018 році", - додав він.

  Save to PDF
  19.08.2017
  ПАТ "Сумиобленерго" завершили впровадження автоматизації на гідроелектростанціях

  Збереження та розвиток поновлюваних джерел електроенергії - питання, яке сьогодні звучить із усіх телеекранів і вуст перших осіб держави. ПАТ "Сумиобленерго" тримає руку на пульсі цієї теми. На балансі ПАТ "Сумиобленерго" знаходиться три гідроелектростанції, побудованих на річці Псел - Низівська (750 кВт), М. Ворожбянська (500 кВт) та Михайлівська (210 кВт). Ці гідроелектростанції працюють понад півсторіччя, тому на всіх ГЕС фактична потужність встановлених генераторів менше номінальної та залежить від багатьох факторів. Та все ж - Сумщина є однією з тих областей, які мають альтернативні джерела енергії.

  Експлуатація малих ГЕС має ряд особливостей порівняно з підстанціями. Їх продуктивність значно залежить від часто непередбачуваної дії природних умов, що викликає труднощі в процесі планування режимів роботи.

  Минулого року фахівці енергокомпанії розпочали роботи по автоматизації системи управління технологічним процесом приймання, передавання і розподілу електроенергії на М. Ворожбянській ГЕС і Михайлівській ГЕС філії "Лебединський РЕМ".

  Упроваджена система автоматизації управління на М. Ворожбянській і Михайлівській гідроелектростанціях забезпечує отримання в режимі реального часу показників роботи обладнання та виконання наступних завдань:

  • контроль режимів роботи генераторів із використанням вимірювальних приладів - напруги, струму, навантаження, частоти;
  • автоматизація інформаційного обміну між ГЕС і черговим диспетчером РЕМ;

  • контроль рівнів води верхнього й нижнього б'єфа;
  • визначення об’єму води, що проходить по водогону;
  • контроль параметрів механічної частини ГЕС - частота обертів генератора, вібрація валу турбіни, температура статора, температура масла, величина розкриття лопаток турбіни;
  • контроль положення шандорів, стану комутаційних апаратів, рівень води в баках для охолодження генератору;
  • мінімізація необхідного обслуговуючого персоналу.

  ПАТ "Сумиобленерго" не зупиниться на досягнутому. В енергокомпанії планують поетапно впроваджувати АСУТП на всіх технологічних об'єктах.

  Save to PDF
  27.07.2017
  Сумське НВО підписало контракт із новим німецьким замовником Caverion Deutschland GmbH, Business Unit Krantz

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" і компанія Caverion Deutschland GmbH, Business Unit Krantz із Німеччини уклали перший договір на виробництво партії корпусів аерозольно-йодних фільтрів.

  Відповідно до умов контракту, сумські машинобудівники виготовлять чотири одиниці такого устаткування і відвантажать їх замовнику в IV кварталі поточного року.

  Дана продукція є складовою частиною аерозольно-йодних фільтрів, що входять до системи примусового фільтрованого скидання

  парогазової суміші з герметичної оболонки, яка відповідає за безпеку атомних електростанцій, у тому числі й в умовах виникнення аварійних ситуацій.

  "Caverion Deutschland GmbH, Business Unit Krantz перемогла в конкурсі на постачання аерозольно-йодних фільтрів на Южно-Українську АЕС. Разом із тим німецька компанія була зацікавлена, щоб знайти надійного партнера, котрий має великий досвід роботи на ринку вітчизняної атомної енергетики і якому могла б довірити реалізацію деяких завдань за цим проектом. Наше підприємство,

  звичайно ж, запропонувало свої послуги", - відзначає провідний менеджер бюро продажів устаткування для АЕС Олексій Марченко.

  За його словами, крім вивчення технічних компетенцій СНВО, компанія Caverion Deutschland GmbH, Business Unit Krantz надала підприємству окреме виробниче доручення - виготовити дослідний зразок камери йодного фільтра. За ступенем готовності делегація з Німеччини відвідала об'єднання і була задоволена якістю виконаних робіт. Наступним кроком стала домовленість про налагодження співпраці.

  Save to PDF
  31.05.2017
  Сумське НВО виготовить для німецької компанії IBG газоперекачувальне обладнання

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" та компанія Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG (IBG) з Німеччини підписали контракт на постачання турбокомпресорного агрегату з загальностанційною технікою.

  Згідно з останніми домовленостями, сумським машинобудівникам потрібно виготовити турбокомпресорний агрегат потужністю 12 МВт (ТКА-Ц-12) на базі двокорпусного трисекційного відцентрового компресора, що складається з корпусу низького тиску та двосекційного корпусу високого тиску. Замовник також очікує низку супутнього устаткування, серед якого блоки сепараторів: вхідний,

  кінцевий, а також проміжні, розраховані на низький і високий тиск. Крім того, постачанням охоплюються електротехнічний блок, комплекти захисних решіток та трубопровідної арматури для міжблокової обв'язки компресорної лінії.

  Дана продукція призначена для компримування і транспортування попутного нафтового газу в газотранспортну систему. Вона затребувана в рамках розширення компресорної станції, реконструкцію якої буде проводити компанія IBG. Відвантаження готової техніки заплановане на кінець четвертого кварталу 2017 року.

  "Наш діалог з Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG активізується. Власне, для потреб даного партнера, співпраця з яким стартувала на початку весни поточного року, на виробничих майданчиках підприємства виготовляється сепараційне, ємнісне, насосне та інше технологічне обладнання, запчастини до компресорів тощо. Новий договір - прекрасна нагода для сумських машинобудівників показати німецьким колегам свої компетенції в галузі створення ТКА, які по праву називають серцем компресорних станцій", - зазначає начальник відділу управління з продажів СНВО Володимир Андрієнко.

  Save to PDF
  22.05.2017
  Сумське НВО отримало право постачати свою продукцію для нафтохімічного комплексу Ірану

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" розширює свої бізнес-можливості на Близькому Сході. Днями підприємство одержало статус схваленого постачальника в National Iranian Petrochemical Company (NIPC), завдяки чому відтепер зможе брати участь у тендерах на постачання широкого спектра створюваного обладнання для нафтохімічної галузі країни-партнера.

  Дотепер СНВО працювало на іранському ринку виключно в нафтогазовому сегменті, де має досить-таки показові референції.

  "Вперше про сумських машинобудівників в Ірані дізналися ще у середині 90-х років минулого століття, коли була з успіхом зведена й запущена в експлуатацію компресорна станція (КС) "Фарошбанд". Надалі за допомогою нашого підприємства в цій державі з'явилася

  ціла низка потужних КС. Серед них: "Нурабад", "Ісфаган", "Чалванд", "Ардабіл", "Сараб", "Хаджиабад", "Хараван", "Сірджан", "Савех", "Південний Парс", "Шурідже" та багато інших. Чільне місце в загальному переліку займає газокомпресорна станція на підземному сховищі газу "Сарадже". Це найбільший об'єкт із всіх тих, що збудовані сумськими машинобудівниками в Ірані. У рамках реалізації даного проекту були створені ексклюзивні турбокомпресорні агрегати потужністю 25 МВт із двокорпусними відцентровими компресорами низького та високого тиску. Виробників такої техніки можна перелічити на пальцях однієї руки. Так що нафтовики і газовики Ірану про компетенції СНВО знають не з чуток", - зазначає начальник відділу маркетингу підприємства Ігор Булигін.

  Разом із нафтогазовим ринком даної близькосхідної країни високий інтерес представляє також її нафтохімічна галузь, котра курується

  National Iranian Petrochemical Company.

  Зокрема, в Ірані працює більше сорока нафтохімічних комплексів. За оцінками експертів, крім їхнього переоснащення, очікується сплеск будівництва нових об'єктів цього напрямку. Вже до 2019 року обсяг інвестицій в іранську нафтохімію може перевищити $40 млрд.

  "Нафтохімічний сегмент Ісламської Республіки Іран обіцяє великі перспективи тим товаровиробникам, які доведуть держкомпанії NIPC свою компетентність у процесі попередньої кваліфікації та отримають статус її схваленого постачальника. Сумське НВО - одне з небагатьох підприємств зі Східної Європи, кому це вдалося зробити. На проходження всіх необхідних процедур нам знадобилося півтора року", - додає Ігор Булигін.

  Save to PDF
  10.05.2017
  Сумське НВО розвиває співпрацю з німецькою компанією IBG

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» уклало чергову угоду з компанією Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG (IBG) із Німеччини. Цього разу сумським машинобудівникам необхідно виготовити низку основних вузлів для установки осушення газу.

  Зокрема, контрактом передбачається виробництво дев’яти технологічно складних блоків, а саме: абсорберів, дегазатора, фільтрів, регенерації триетиленгліколю (ТЕГ), насосів регенерованого ТЕГ, дозування піногасника. Також замовник очікує ряд ємнісного

  устаткування, з-поміж якого: рефлюксне, аварійно-дренажне та для зберігання свіжого триетиленгліколю. Дана техніка призначена для заміни застарілого обладнання на установці осушення газу, модернізацію якої здійснює компанія IBG.

  Терміни реалізації договору вельми стислі - відвантажити готову продукцію потрібно у третьому кварталі поточного року.

  Як відзначає начальник відділу управління з продажів СНВО Володимир Андрієнко, розвиток партнерства з IBG відкриває широкі

  можливості для підприємства на міжнародній арені, адже ця компанія працює не лише на європейських теренах, а й у багатьох інших країнах по всьому світу.

  Нагадаємо, що цьогоріч у квітні було підписано перший договір між Сумським НВО та новим німецьким замовником. Угодою охоплюється постачання партії вхідних і кінцевих сепараторів-краплевідділювачів II ступеня, а також патрубків на компресори I і II ступенів стиснення для заміни у турбокомпресорних агрегатах на компресорній станції високого тиску.

  Save to PDF
  20.04.2017
  Сумське НВО з осені вироблятиме електрику для "Енергоринку" та генеруватиме тепло для власних потреб

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" завершило великий внутрішній інвестиційний проект, згідно з яким виконало капітальний ремонт когенераційної газотурбінної установки потужністю 16 МВт (ЕГТУ-16), котра певний час була законсервована. Ексклюзивність даного об'єкта полягає в тому, що він здатний виробляти не лише електричну енергію, а й супутньо генерувати теплову. У цілому, на відновлення ЕГТУ-16 витрачено у межах 22 млн грн.

  Когенераційна газотурбінна установка була введена в експлуатацію сумськими машинобудівниками у 2001 році й функціонувала протягом подальшого десятиліття. Проте з часом її рентабельність опинилася під питанням.

  "Тарифи на електрику були низькими, а от природний газ, що є паливом для ЕГТУ-16, почав підійматися в ціні. Тодішній аналіз

  показав, що об'єкт є економічно невиправданим, і його законсервували. Але часи змінилися. Коли в 2016 році прораховувалася приблизна окупність даного інвестпроекту, йшлося про 2-3 роки. Однак у зв'язку з останніми стрімкими змінами тарифів, думаю, що ЕГТУ-16 перейде на прибуткові рейки ще раніше", - пояснює головний інженер СНВО Олексій Жуков.

  Тим не менш, ключовим стимулом для підприємства було досягнення максимальної енергетичної ефективності та ощадливого споживання носіїв.

  За словами начальника енергодільниці №120 Віктора Одинцова, днями завершено ретельні випробування ЕГТУ-16. Результати тестувань навіть перевищили закладені технічні параметри. Власне, установка генерує 14,5 МВт електрики на годину при проектній потужності 13,4 МВт, а також видає за такий же проміжок часу 22

  Гкал теплової енергії замість запланованих 21 Гкал.

  "Треба також зважити, що випробування проводилися при доволі теплій температурі. Узимку показники можуть бути ще вищими, оскільки котел "реагуватиме на погоду" і ставатиме продуктивнішим, коли за вікном встановиться серйозний мінус. Ще одна визначна особливість газотурбінної установки - її питомі норми споживання природного газу значно нижчі, ніж в інших теплогенеруючих компаній", - відзначає Віктор Пилипович.

  На стаціонарну роботу енергоустановка має вийти у жовтні. Згенеровану електрику, відповідно до вимог чинного законодавства, Сумське НВО продаватиме ДП "Енергоринок", а от тепловою енергією обігріватиме свої виробничі майданчики.

  Save to PDF
  10.04.2017
  Сумське НВО уклало перший контракт із німецькою компанією IBG

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало договір зі своїм новим європейським партнером - компанією Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG (IBG). Контрактом передбачене постачання комплекту сепараторів, а також патрубків всмоктування і нагнітання для відцентрових компресорів.

  Зокрема, сумським машинобудівникам необхідно виготовити 6 вхідних та кінцевих сепараторів-краплевідділювачів II ступеня. Крім цього, в IBG очікують 12 патрубків на компресори I і II ступенів

  стиснення, половина з яких - всмоктування, а друга частина - нагнітання.

  Передбачене угодою обладнання товстостінне (з товщиною стінки до 80 мм). Воно буде застосоване замовником у турбокомпресорних агрегатах на компресорній станції високого тиску.

  Постачання термінове. Завершити виробництво продукції необхідно до початку літа поточного року.

  "На перспективи співпраці з компанією Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG ми вийшли трохи більше півроку тому. Поточний проект є першочерговим для партнера, тому він стане свого роду іспитом для сумських машинобудівників, за результатами якого замовник прийме остаточне рішення, наскільки активно розвиватиметься подальше співробітництво між підприємствами. До речі, можливості значні, причому пов'язані вони не тільки з постачанням окремих видів продукції, а й із спільною участю у великих інфраструктурних проектах", - зазначає начальник відділу управління з продажів СНВО Володимир Андрієнко.

  Save to PDF
  29.03.2017
  Сумське НВО виготовило водокільцеві компресори для узбецької компанії "Хоразм Шакар"

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" завершило роботу над замовленням компанії "Хоразм Шакар" (м. Ташкент, Узбекистан), котрим передбачений випуск водокільцевих компресорів типу ВК-50Н. Найближчими днями готова продукція попрямує на місце своєї подальшої експлуатації.

  Згідно з умовами контракту, сумські машинобудівники створили дві

  одиниці обладнання продуктивністю 50 м3/хв. Їхнє ключове призначення - стиснення агресивних газів, нерозчинних у воді. Водокільцеві компресори виготовлені з нержавіючої сталі. Вага кожного з них сягає 2 тонн.

  Техніка затребувана компанією "Хоразм Шакар", що є найбільшим виробником цукру в Узбекистані, з огляду на проведення планової

  модернізації власних потужностей.

  "Продукція торгової марки СНВО знайома узбецьким цукроварам. Зокрема, на "Хоразм Шакарі" вже послуговуються нашими водокільцевими компресорами модифікації ВК-50М1. Крім того, на початку березня поточного року даному замовнику було відвантажено вакуумний водокільцевий насос типу ВВН-50/0,2Н, виготовлений сумськими машинобудівниками", - відзначає провідний менеджер управління з продажів Олег Семесенко.

  Save to PDF
  22.03.2017
  Сумське НВО відвантажило "Укртрансгазу" два великогабаритні кульові крани

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" відправило на адресу ПАТ "Укртрансгаз" два великогабаритні кульові крани з умовним перетином 1200 та 1400 мм. Таким чином, загальна кількість арматури, відвантаженої СНВО українському партнеру згідно з низкою контрактів, котрі були укладені в 2016 році, сягнула вже майже 960 одиниць.

  Виготовлені сумськими машинобудівниками кульові крани діаметром 1200 та 1400 мм є найбільшими зразками запірної арматури не лише у продуктовій лінійці підприємства, а й України. Вага крана DN 1200 складає 30 тонн, а DN 1400 - 35 тонн. Обидва вони призначені для

  підземного використання.

  У цілому ж, діючими договорами з ПАТ "Укртрансгаз" передбачено постачання понад 1700 одиниць кульової запірної арматури різних типорозмірів (від DN10 до DN 1400) та виконання (як наземного, так і підземного).

  "Крани нашого виробництва встановлюються на різних ділянках вітчизняної газотранспортної системи, а також формують так званий стратегічний запас замовника. Відповідно до угод з "Укртрансгазом" сумським машинобудівникам потрібно поставити ще трохи більше

  760 одиниць обладнання", - пояснює провідний менеджер управління з продажів Павло Зуза.

  Позицію провідного виробника запірної арматури Сумське НВО закріпило за собою з 1986 року. Даний вид продукції, що відрізняється своєю високотехнологічною конструкцією корпусу та зносостійкими ущільненнями, прекрасно зарекомендував себе на компресорних станціях, трубопроводах, хімічних комплексах у різних куточках світу, безперебійно працюючи в температурних діапазонах від -60° до +80°С.

  Save to PDF
  15.03.2017
  Нові горизонти: Сумське НВО схвалили в Єгипті

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" з успіхом виконало всі вимоги щодо проходження попередньої кваліфікації в The Egyptian Natural Gas Holding Company (EGAS), що є найбільшим оператором газової галузі Єгипту. Днями підприємство офіційно отримало статус схваленого постачальника в даній компанії.

  EGAS входить до структури Міністерства нафти і мінеральних ресурсів Єгипту. Компанія займається широким спектром робіт із розвідки, буріння, видобутку природного газу, його підготовки, транспортування та розподілу на внутрішньому ринку, а також отримання і продажу скрапленого газу.

  "Безумовно, такий замовник вкрай цікавий нам як виробникові. Приємно, що в EGAS сумських машинобудівників оцінили по достоїнству. Ретельно вивчивши компетенції об'єднання, нам надали можливість брати участь у тендерах на постачання різних видів

  устаткування", - повідомив начальник відділу маркетингу Ігор Булигін.

  Поборотися за замовлення на новому ринку СНВО планує вже найближчим часом. Зокрема, компанія EGAS намітила великі проекти газової інфраструктури, серед яких: будівництво трубопроводу протяжністю 175 км, а також розширення ряду компресорних станцій Єгипту.

  "Затребуване EGAS обладнання - виключно наш профіль. Це і газоперекачувальні агрегати, і компресорна техніка, і трубопровідна арматура. Ми будемо заявлятися на всі лоти й сподіваємося на успішний результат хоча б у частині тендерів. На першому етапі важливо показати себе, продемонструвати власні вміння безпосередньо на проекті нового замовника. Досвід свідчить, що тільки після того, як партнер побачить виробника у ділі, він остаточно приймає рішення, розвивати йому подальшу співпрацю з новачком чи ні", - додав провідний менеджер управління з

  зовнішньоекономічної діяльності Богдан Сумченко.

  Починаючи з 2013 року, Сумське НВО веде цілеспрямовану роботу з розширення географії постачання своєї продукції. Копітка діяльність, пов'язана з поетапною сертифікацією устаткування на відповідність світовим стандартам ASME та API, проходженням попередньої кваліфікації у провідних компаніях світу, які мають значний бізнес-інтерес для підприємства, приносить свої плоди. Власне, СНВО вже має статус схваленого постачальника у замовників, генеральних підрядників й інжинірингових компаній з Ірану, США, Франції, Німеччини, Бразилії, Канади, Італії, Туреччини, Венесуели, Польщі, Єгипту, ОАЕ, Великобританії, Іраку та ін.

  Разом з тим фахівці Сумського НВО відзначають, що налагодити активне співробітництво з новими партнерами досить складно, оскільки наразі вони вважають Україну державою з підвищеними ризиками і не поспішають розміщувати тут великі замовлення.

  Save to PDF
  01.03.2017
  Сумському НВО замовили компресорну установку для КС "Солоха"

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало контракт із ПАТ "Укргазвидобування" на виробництво поршневої компресорної установки високого тиску 6ВШ1,2-2,3/400 для компресорної станції (КС) "Солоха", оператором якої виступає газопромислове управління "Полтавагазвидобування".

  Згідно з умовами договору, сумським машинобудівникам необхідно виготовити і в середині літа поточного року поставити поршневу компресорну установку на опозитній базі 6ВШ1,6. Обладнання торгової марки СНВО розраховане на потужність 75 кВт і призначене для стиснення повітря до 400 атм. Воно необхідне для заміни застарілого компресора у блоці імпульсного повітря на КС "Солоха".

  За повідомленням провідного менеджера управління з продажів Петра Шльомича, торік підприємство відвантажило на станцію "Солоха" аналогічну установку. Загалом же, Сумське НВО брало активну участь у спорудженні цієї КС, на яку було поставлено цілу низку обладнання, в тому числі газоперекачувальні агрегати та супутні системи.

  Save to PDF
  22.02.2017
  Сумське НВО уклало угоди на виробництво потужних водокільцевих насосів для гірничозбагачувальних комбінатів Кривого Рогу

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало низку контрактів на постачання водокільцевих вакуумних насосів типу ВВН 2-300, а також роторів до них. Дана техніка призначена для Північного, Центрального та Південного гірничозбагачувальних комбінатів (ГЗК), зосереджених у м. Кривий Ріг на Дніпропетровщині.

  Загалом, договори передбачають виробництво семи ВВН 2-300 та

  двох роторів до них. Власне, на ПрАТ "Південний ГЗК" має бути поставлено чотири насоси, у ПАТ "Північний ГЗК" очікують дві одиниці такої продукції разом із додатковими роторами, а ПрАТ "Центральний ГЗК" у свою чергу замовило один ВВН 2-300.

  Відвантаження устаткування відбуватиметься поетапно протягом першого півріччя поточного року.

  За повідомленням провідного менеджера управління з продажів

  Олега Семесенка, водокільцеві насоси ВВН 2-300 належать до числа найпотужніших. Вони призначені для відкачування домішок, котрі не розчиняються у воді. Вага одного такого агрегата сягає 15 тонн.

  Насосне обладнання торгової марки СНВО затребуване у межах оновлення виробничих потужностей на об'єктах замовників. До слова, у 2000-х сумські машинобудівники активно постачали водокільцеві вакуумні насоси криворізьким металургам.

  Save to PDF
  15.02.2017
  Сумське НВО підписало чергову угоду в рамках будівництва другого сховища відходів ядерного палива на ЧАЕС

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'днання" поставить велику партію пластин ковзання в рамках реалізації проекту з будівництва сховища відходів ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській атомній електростанції. У цілому, підприємству необхідно виготовити 1876 виробів двох типорозмірів.

  За інформацією провідного менеджера бюро продажів обладнання для АЕС Олексія Марченка, контрактом охоплюється виготовлення 938 деталей розміром 2х120х1123 мм і такої ж кількості формату 12х120х1078 мм.

  Відвантаження планується проводити у кілька етапів. Перше відправлення на СВЯП-2 очікується наприкінці березня, а фінішувати сумським машинобудівникам потрібно у перші місяці літа.

  Відзначимо, що торік СНВО з успіхом виконало низку договорів у рамках будівництва другого сховища відходів ядерного палива на Чорнобильській АЕС. Зокрема, виготовлено партії закладних елементів і металевих конструкцій, а також чотири дверні блоки, один з яких призначений для ізоляції бетонного модуля, а решта є проміжними. Крім того, влітку був додатково підписаний контракт на

  випуск ще однієї герметичної дверної конструкції з нержавіючої сталі вагою близько тонни. Як і попередні зразки, вона повинна гарантувати ефективну багаторічну експлуатацію в умовах високої радіації. Устаткування вже готове та схвалене представниками замовника, так що найближчим часом воно вирушить на місце свого призначення.

  СВЯП-2 призначене для приймання, підготовки і зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок та додаткових поглиначів, котрі накопичилися на Чорнобильській АЕС, протягом наступних ста років.

  Save to PDF
  29.12.2016
  Сумське НВО стало першим машинобудівним підприємством зі Східної Європи, яке отримало статус схваленого постачальника в Іраку

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" пройшло попередню кваліфікацію й отримало статус схваленого постачальника в Міністерстві нафти Іраку. Дотепер жодна компанія-виходець із пострадянського простору не була представлена в реєстрах потенційних товаровиробників для потреб даної близькосхідної держави.

  Робота із входження на ринок Іраку стартувала в СНВО близько чотирьох років тому, однак тільки цьогоріч вона перейшла в максимально продуктивну фазу і, врешті-решт, принесла довгоочікуваний результат.

  "Попри певні загрози ринок Іраку не втрачає своєї актуальності для виробників нафтогазового обладнання з усього світу. Ця країна дуже багата на вуглеводні, а відтак боротьба за право співпрацювати з нею вельми серйозна. Історично склалося, що в Іраку працюють імениті американські та західноєвропейські компанії, а от постачальників зі Східної Європи там до цього часу не було, - пояснює генеральний директор об'єднання Олексій Цимбал. - Тим не менш, наше підприємство довело, що пропонована продукція, котра випускається під брендом СНВО, відповідає наджорстким вимогам, що висуваються Міністерством нафти Іраку до своїх вірогідних партнерів".

  Отримання статусу схваленого постачальника у Міністерстві нафти Іраку є головною передумовою для того, щоб брати участь у тендерах, які розігруються в цій державі.

  "Без представлення у відповідних реєстрах замовника шанси здійснити хоча б мінімальне постачання практично нульові. У той же час перспективи на даному ринку досить-таки показові. Тільки до 2020 року Ірак анонсує реалізацію близько десяти інфраструктурних мегапроектів загальною вартістю майже $24 млрд, в яких профільна для сумських машинобудівників продукція може користуватися попитом. Власне, СНВО має намір поборотися за можливість постачати компресорні станції, газопереробні комплекси, установки осушення газу, сіркоочищення, стабілізації вуглеводнів, блоки фракціонування та чимало іншої техніки», - відзначає начальник відділу маркетингу Ігор Булигін.

  За його словами, Сумське НВО має нагоду посилити свої позиції на новому ринку ще й за рахунок того, що вже кваліфіковане в цілій низці компаній із США, Об'єднаних Арабських Еміратів та Канади, котрі успішно працюють в Іраку. "Таким чином, ми маємо свого роду подвійне схвалення: і в головного замовника, і в компаніях, які можуть виступати в ролі субпідрядників і пропонувати для залучення до реалізації проектів інших товаровиробників, котрі, безперечно,

  повинні мати попередню кваліфікацію", - додає Ігор Булигін.

  Протягом 2013-2016 років СНВО отримало статус схваленого постачальника окремих видів продукції у провідних компаніях Ірану, Саудівської Аравії, США, Франції, Німеччини, Бразилії, Канади, Італії, Туреччини, Венесуели, Польщі, Єгипту, ОАЕ, Великобританії тощо.

  "Разом з тим, поки що підприємству вдалося укласти тільки незначні за обсягами контракти з новими партнерами. Причин цього кілька. Серед них - неефективна система надання банківських гарантій та проектного фінансування в Україні. Крім цього, замовники зі світовим ім'ям працюють із постачальниками, чиї продукція та технології сертифіковані за міжнародними стандартами, в т. ч. API і ASME. Сумське НВО в даному питанні знаходиться орієнтовно в середині шляху. І ще один не менш важливий аспект - ризики роботи з нашою країною. На жаль, інвестиційний клімат, стан економіки, а також політична ситуація в Україні на даному етапі оцінюються потенційними партнерами не дуже оптимістично", - коментує Олексій Цимбал.

  Save to PDF
  26.12.2016
  Завершені роботи по телемеханізації підстанцій 110/10кВ "Собічево" та 35/10кВ "Ковтуново" філії "Шосткинський РЕМ" ПАТ "Сумиобленерго"

  Автоматизація управління технологічними процесами ПАТ "Сумиобленерго" є однією з важливих умов підвищення ефективності роботи електричних мереж. На автоматизовану систему диспетчерського технологічного керування (АСДТК) покладається рішення цілого ряду завдань: оперативного управління, виконання функцій релейного захисту і автоматики (РЗА), реєстрація нормальних і аварійних подій і процесів, контроль електроспоживання, технічний облік електроенергії, діагностика стану основного устаткування, апаратури управління і каналів зв'язку.

  Згідно затвердженої НКРЕКП інвестиційної програми на 2016 рік завершені роботи з впровадження телемеханізації підстанцій

  110/10кВ "Собічево" та 35/10кВ "Ковтуново" філії "Шосткинський РЕМ" ПАТ "Сумиобленерго". В результаті виконаних робіт виведено черговому диспетчеру філії "Шосткинський РЕМ" по ПС 110/10кВ "Собічево" 36 сигналів телевимірювання, 10 сигналів телекерування, 70 сигналів телесигналізації; по ПС 35/10кВ "Ковтуново" - 54 сигналів телевимірювання, 24 сигналів телекерування, 124 сигналів телесигналізації.

  Одним з основних завдань програмного комплексу "SCADA SOE", з яким працює диспетчер філії "Шосткинський РЕМ" ПАТ "Сумиобленерго", є забезпечення миттєвої передачі даних про стан електромережі для оперативного усунення збоїв.

  В результаті впровадження АСДТК на даних підстанціях підвищився рівень експлуатації і надійності систем управління, зменшилися трудові і фінансових витрати на ремонт устаткування, підвищено рівень безпеки роботи. Економічний ефект від впровадження АСДТК буде отриманий за рахунок підвищення стійкості роботи електромереж, надійності електропостачання споживачів, зменшення помилок персоналу, а також автоматичного відновлення енергопостачання після аварійних порушень, зменшення трудовитрат при експлуатації внаслідок автоматичного виявлення несправностей електроустаткування і апаратури управління.

  Save to PDF
  01.12.2016
  Сумське НВО підписало контракт на будівництво "під ключ" блоку абсорберів для ДКС "Більче-Волиця"

  Між ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" та управлінням магістральних газопроводів "Львівтрансгаз", що є структурним підрозділом ПАТ "Укртрансгаз", укладено угоду на постачання на умовах "під ключ" блоку абсорберів для компресорного цеху №4 дотискувальної станції "Більче-Волиця", розміщеної на Більче-Волицько-Угерському підземному сховищі газу.

  У рамках даного замовлення Сумське НВО повинно виготовити 4 абсорбери з арматурними блоками, комплекти міжблокової арматури, електросилового устаткування, автоматизованих систем керування, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, а також систему пожежної сигналізації й пожежогасіння.

  Крім того, угодою передбачається виконання будівельних, монтажних, пусконалагоджувальних робіт та випробування змонтованого обладнання. Зведення об'єкта виконуватиметься однією чергою та цілісним пусковим комплексом.

  Головною причиною оновлення потужностей ДКС "Більче-Волиця"

   

  послужило запровадження у 2015 році нових вимог до складу природного газу, котрий транспортується газотранспортною системою України. Задовольнити їх в повній мірі якраз і покликана продукція марки СНВО.

  "Пропонований нами блок абсорберів доволі маневрений і здатний "підлаштовуватися" під конкретні потреби замовника. Він розрахований на роботу в діапазоні продуктивності від 5 до 20 млн нм3 газу на добу та тиску від 3 до 5,5 МПа. Завдяки даному комплексу транспортоване з компресорного цеху №4 ДКС "Більче-Волиця" блакитне паливо, що має у своєму складі різні домішки (пари вологи та метанолу, крапельні рідини тощо), буде повністю очищене. За своїми якісними характеристиками воно відповідатиме вимогам, які висуваються до природного газу, що має подаватися в магістральні газопроводи", - пояснює провідний менеджер відділу продажів в Україні та Середній Азії СНВО Віталій Шкарупа.

  До того ж блок абсорберів виробництва ПАТ "Сумське НВО" гарантує замовнику цілу низку переваг, спрямованих на зменшення

  енерговитрат. Власне, техніка забезпечуватиме безперервність процесу очищення вуглеводнів та унеможливлюватиме великі перепади тиску в процесі їхнього осушення. Регенерований діетиленгліколь (ДЕГ) використовуватиметься повторно, причому для досягнення необхідної точки роси газу виконано розрахунки на оптимальні об'ємні витрати ДЕГ, що подається на зрошення абсорберів. У конструкції самих абсорберів застосовано високоефективні масообмінні насадки, які у свою чергу також підвищують енергоощадність комплексу. Для забезпечення безаварійного режиму експлуатації, зниження викидів у довкілля і втрат газу передбачена автоматизована система керування усіма технологічними процесами. Окрім того, у проект закладені енергозберігаючі мережі електропостачання.

  Відповідно до умов контракту, завершити виробництво продукції сумським машинобудівникам необхідно на початку літа 2017 року, а здати об’єкт в експлуатацію - протягом третього кварталу.

  Save to PDF
  09.08.2016
  Сумське НВО відвантажує колону дистиляції турецькій компанії Soda Sanayi

  Відповідно до контракту з компанією Soda Sanayi (Туреччина), підписаного наприкінці літа 2015 року, ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" спроектувало, виготовило і у даний час здійснює відвантаження дистиляційної колони, призначеної для виділення аміаку та діоксиду вуглецю з безхлоридного конденсату за допомогою пари низького тиску.

  Продукція великогабаритна: її довжина сягає 30 м, а внутрішній діаметр перевищує 3 м. Ще одна визначальна особливість передбаченої замовленням колони дистиляції - застосування у процесі її виробництва нових корозійностійких марок нержавіючої сталі. Зокрема, йдеться про дуплексну (двофазну) сталь, котра завдяки своїм технологічним властивостям забезпечить

  максимальний ступінь міцності обладнання під час довготривалої експлуатації в агресивному середовищі.

  Якість зварних з'єднань перевірена за допомогою 100% радіографічного контролю та проведення дефектоскопії капілярним шляхом. Для зручності транспортування колона розділена на три відвантажувальні блоки, фінальне складання яких відбудеться вже безпосередньо на об'єкті замовника - новій технологічній лінії з виробництва кальцинованої соди, облаштуванням якої нині займається Soda Sanayi.

  ПАТ "Сумське НВО" вже не вперше постачає продукцію даному партнеру, відомому у світі як потужний виробник легкої і щільної кальцинованої соди, очищеного бікарбонат натрію і силікат натрію.

  Ця компанія послуговується колонним, центрифужним, насосним та іншим устаткуванням, виробленим СНВО.

  Загалом же, співпраця підприємства з Туреччиною зародилася ще наприкінці 90-х років минулого століття. За активної участі об’єднання на зламі тисячоліть у цій державі збудовані компресорні станції (КС) "Ескішехір" та "Бурса". З 2009 року якісно працює техніка сумської торгової марки на станції "Сівас", котра знаходиться на висоті близько 1500 м над рівнем моря. Зараз на даній КС розгорнуто реконструкцію з метою розширення наявних потужностей. Допомагає в цьому і СНВО. Власне, восени поточного року на станції чекають один газоперекачувальний агрегат потужністю 16 МВт, виробництво якого доручено сумським машинобудівникам.

  Save to PDF
  03.08.2016
  Сумське НВО виготовить насоси для Казахстану

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало контракт із найбільшим сталеливарним підприємством Казахстану "АрселорМіттал Теміртау" на постачання водокільцевих вакуумних насосів.

  Згідно з умовами договору, сумським машинобудівникам необхідно виготовити і в листопаді поточного року відвантажити замовнику 4

  одиниці насосного обладнання типу ВВН2-50М, основним завданням яких є відкачування нерозчинних у воді домішок із шахт.

  Як зазначає провідний менеджер управління з продажів Сумського НВО Олег Семесенко, особливість даного проекту полягає в тому, що насоси вперше будуть комплектуватися вибухозахисними електродвигунами для оптимальної експлуатації на об'єктах вугільної

  промисловості.

  "Ми вже маємо досвід співпраці з АТ "АрселорМіттал Теміртау". Наприклад, у травні цього року була укладена угода на випуск водокільцевого вакуумного насоса модифікації ВВН2-300. Продукція вже виготовлена ​​й чекає дозволу замовника на відвантаження", - додав Олег Семесенко.

  Save to PDF
  30.11.2015
  Сумське НВО поставить газоперекачувальний агрегат на станцію «Сівас» у Туреччині

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" і турецька нафтогазова компанія Botas Petrоleum Pipeline Corporation підписали контракт на виробництво газоперекачувального агрегату (ГПА) в рамках розширення компресорної станції (КС) "Сівас".

  Договором передбачене постачання ГПА потужністю 16 МВт на базі відцентрових компресорів. Відвантаження заплановане на осінь наступного року.

  "Сумське НВО має великий досвід виробництва подібних агрегатів, які чудово зарекомендували себе на об'єктах у різних країнах світу. До слова, три ГПА-Ц-16С, виготовлених сумськими

  машинобудівниками, вже більше п'яти років ефективно працюють безпосередньо на КС "Сівас", що входить у мережу магістрального газопроводу Імранлі-Кайзері, який забезпечує транспортування природного газу до країн Західної Європи. Статус перевіреного надійного виробника, відповідність продукції найвищим світовим вимогам, а також запропоновані терміни і ціна остаточно переконали замовника віддати перевагу за даним проектом саме нашому підприємству", - зазначає начальник бюро управління зовнішньоекономічної діяльності Олександр Татарінов.

  Крім станції "Сівас", газоперекачувальні агрегати виробництва СНВО

  в Туреччині успішно експлуатуються також на КС "Ескішехір", постачання яких було здійснене ще наприкінці 90-х років минулого сторіччя.

  Договір із Botas Petrоleum Pipeline Corporation став другою великою угодою, підписаною між сумськими машинобудівниками і турецькими партнерами в поточному році. Зокрема, у вересні портфель замовлень об'єднання поповнився контрактом із компанією Soda Sanayi на розробку та виготовлення колони дистиляції, призначеної для виділення аміаку і діоксиду вуглецю з безхлоридного конденсату за допомогою пари низького тиску.

  Save to PDF
  24.11.2015
  Сумське НВО виготовить і запустить блоки компресорів з агрегатним обладнанням на родовищі "Шаркий Бердах" в Узбекистані

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" уклало договір на виробництво низки продукції, а також проведення відповідних шефмонтажних і пусконалагоджувальних робіт на новій дотискувальній компресорній станції (ДКС), яка будується на нафтогазовому промислі "Шаркий Бердах" в Узбекистані.

  Відповідно до умов угоди, сумські машинобудівники спроектують і виготовлять три комплекти блоків компресорів, що включають корпуси високого і низького тиску, з супутнім обладнанням, серед

  якого: блок підготовки буферного газу і бар'єрного повітря, установка блоку маслонапірніх баків, витратомірні пристрої тощо. Контрактом також передбачене постачання шести додаткових комплектів змінних проточних частин.

  "Реалізація проекту вельми обмежена в часі. Відвантаження необхідно здійснити навесні 2016 року, після чого фахівці підприємства виконають шефмонтажних роботи і пусконалагодження

  передбаченої контрактом техніки", - зазначив начальник відділу продажів по Середній Азії та країнах СНД Олександр Шевцов.

  Сумське НВО має багаторічний досвід співпраці з Узбекистаном. Зокрема, продукція сумських машинобудівників успішно експлуатується на ДКС, розташованих на родовищах "Памук", "Зеварди", "Кокдумалак", "Газлі", а також на КС "Ахангаран", "Шахпахти", Навоїйській ТЕС і багатьох інших об'єктах.

  Save to PDF
  04.11.2015
  Сумське НВО бере участь у будівництві СВЯП-2 на Чорнобильській АЕС

  ПАТ "Сумське науково-виробниче об'єднання" закінчило виготовлення партії закладних елементів, передбачених першою частиною контракту в рамках будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській атомній електростанції. У той же час на підприємстві взялися за реалізацію другої частини угоди - випуску дверних конструкцій, які гарантують безпеку в умовах тривалої експлуатації та високої радіації.

  Згідно з договором, підписаним навесні цього року, сумські машинобудівники виготовили близько 90 закладних елементів і металевих конструкцій різних типів та модифікацій. З їх допомогою буде здійснюватися процес закладання відпрацьованого палива в

  спеціальні капсули для подальшого зберігання. Устаткування пройшло ретельну перевірку на відповідність вимогам до продукції для атомної промисловості, схвалене замовником і поетапно відвантажується на Чорнобильську АЕС. Заключна партія буде доставлена ​​на об'єкт вже в середині поточного місяця.

  Наступним етапом замовлення передбачається виробництво 4 дверних блоків: один - для ізоляції бетонного модуля, ще три - проміжні. Двері виготовляються із застосуванням великих товщин металу, шару свинцевого дробу тощо. Їхня вага буде коливатися в межах 5-13,5 тонн. Відвантаження даного обладнання заплановане на грудень цього року.

  "Кошти на будівництво СВЯП-2 виділив Європейський банк реконструкції та розвитку. Генеральним підрядником виступає американська компанія Holtec. У свою чергу Сумське НВО стало одним із вітчизняних товаровиробників, який за рівнем кваліфікації, досвідом роботи в ядерній енергетиці і технологічними можливостями був схвалений в якості постачальника продукції", - повідомляє провідний менеджер бюро з продажу обладнання для АЕС Олексій Марченко.

  Даний проект - украй важливий для ядерної безпеки України. СВЯП-2 забезпечить "сухе" зберігання 20 тисяч відпрацьованих тепловиділяючих збірок Чорнобильської АЕС протягом наступних 100 років.

  Save to PDF
  02.10.2015
  Сумське НВО уклало угоду на постачання великої партії арматури для "Укртрансгазу"

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" та державне підприємство з постачання, транспортування та зберігання природного газу "Укртрансгаз" підписали контракт на партію кульової запірної арматури різних типорозмірів: від Ду80 - до Ду1400.

  Угодою передбачене постачання майже 160 одиниць обладнання. Воно призначене для планового оновлення виробничих потужностей практично в усіх управліннях магістральних трубопроводів, що входять до складу ПАТ "Укртрансгаз". Замовлення термінове -

  завершити відвантаження сумські машинобудівники планують вже поточної осені.

  "Це другий контракт між нашим підприємством і "Укртрансгазом", підписаний у 2015 році. Зокрема, у травні успішно реалізований проект на постачання аналогічної продукції. Щоправда, тоді обсяги були значно скромнішими - близько 40 одиниць. Зараз же йдеться про замовлення, що в чотири рази перевищує колишні об'єми", - зазначила начальник відділу управління з продажів СНВО

  Олена Євтухова.

  За її словами, сумські машинобудівники продовжують брати участь у тендерах, які проводить "Укртрансгаз" та його філії. "Наше підприємство має чимало конкурентних переваг: і щодо якості продукції, і щодо термінів її виробництва, і щодо цінової політики. Тому ми високо оцінюємо власні шанси і розраховуємо, що портфель замовлень Сумського НВО поповниться ще не одним вітчизняним контрактом", - додала Олена Євтухова.

  Save to PDF
  09.09.2015
  Сумське НВО – Польща: дистанція скорочується

  У даний час активно ведуться переговори щодо залучення ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" до реалізації проектів у Польщі. У зв'язку з цим 8-9 вересня підприємство відвідала делегація державної нафтогазової компанії PGNiG. Головна її мета - детально вивчити технічні і виробничі можливості об'єднання, а також переконатися, що сумські машинобудівники відповідають їх високим критеріям.

  За словами начальника бюро управління з продажів Олександра Татаринова, для Сумського НВО налагодження співпраці з PGNiG - першочергове завдання, адже це один із найбільших у Польщі потенційних замовників продукції, яку виробляє підприємство. "Ми провели чимало презентацій, брали участь у різних експозиційних і бізнес-заходах, щоб налагодити контакт із PGNiG, котра є основною нафтогазовидобувною компанією сусідньої держави. У підсумку СМНВО зацікавилися, і теперішній приїзд - це свого роду переломний момент: якщо побачене наших гостей задовольнить, ми отримаємо реальні шанси стати партнерами. Зокрема, зараз підприємство

  бореться за замовлення на виробництво поршневих компресорів для PGNiG, і ми розраховуємо, що цей візит допоможе потенційному партнеру зробити свій вибір", - пояснює Олександр Татаринов.

  Під час перебування на підприємстві гості відвідали ряд конструкторських і виробничих підрозділів, серед яких і цех, котрий спеціалізується на випуску поршневого компресорного устаткування. Делегація ретельно вивчала зразки продукції, які в даний час виробляються, цікавилася їхніми технічними характеристиками, нюансами експлуатації. Крім того, представникам PGNiG продемонстрували роботу блоку випробувальних стендів, а також провели екскурсію виставковим центром об'єднання.

  "Я приємно здивований, - зазначив заступник директора з експлуатації компанії PGNiG Анджей Райчек. - Сумське НВО має колосальні можливості, що охоплюють практично весь цикл виробництва: від виготовлення литва - до випробування готової техніки в умовах, максимально наближених до реального

  використання. Причому ще є власна конструкторська служба, команда монтажників, які здатні ввести в дію будь-який об'єкт. У Європі такий комплексний підхід майже не практикується – компанії займають переважно якийсь один сегмент. Тут же ми побачили, наскільки злагодженим може бути виробничий ланцюжок. Ще один важливий фактор - продукція СМНВО має дуже великий запас міцності. На підприємстві роблять акцент на тому, щоб обладнання працювало значно довше сервісного періоду - не роками, а десятиліттями. Такий підхід до ведення бізнесу заслуговує на повагу".

  Наступного тижня група фахівців підприємства разом із генеральним директором Олексієм Цимбалом вирушить до Варшави, де візьме участь в одному з ключових нафтогазових експозиційних форумів Європи – виставці "Nafta-Gaz-Chemia 2015". У межах даного заходу сумські машинобудівники збираються не тільки продемонструвати широкий спектр своєї продукції і послуг, а й провести ряд важливих зустрічей, в тому числі і з керівництвом компанії PGNiG, щодо налагодження плідної співпраці.

  Save to PDF
  04.09.2015
  Сумське машинобудівне НВО і НАЕК "Енергоатом" націлені на розвиток співробітництва

  3-4 вересня ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" приймає у себе Раду головних інженерів АЕС України. У рамках даного виїзного засідання обговорюються перспективні напрямки розвитку ядерної енергетики країни, а також питання, пов'язані з програмою імпортозаміщення й можливістю зміцнення партнерських зв'язків із СМНВО, яке є одним із небагатьох вітчизняних підприємств, що мають необхідний досвід, науковий і виробничий потенціал для вирішення завдань щодо зміцнення енергобезпеки України.

  Участь у засіданні Ради головних інженерів беруть керівники та провідні фахівці атомних електростанцій України, відокремлених і сервісних підрозділів, що входять до складу ДП НАЕК "Енергоатом". За словами першого віце-президента - технічного директора даного державного підприємства Олександра Шавлакова, сьогодні від атомної галузі значною мірою залежить енергетична стабільність України. АЕС генерують у межах 65% електроенергії, а тому питання надійності і розвитку ядерного комплексу стоїть дуже гостро.

  "На цьому дводенному форумі ми плануємо напрацювати ряд стратегічних технічних рішень, у тому числі й відносно імпортозаміщення. У даному питанні розглядається можливість

  зміцнення співпраці з СМНВО, яке вже не один раз доводило, що відповідає високим вимогам, що висуваються до технологій і продукції для ядерної енергетики. Нам випала прекрасна можливість наочно переконається в компетенціях цього підприємства і, думаю, ми зробимо наступний крок назустріч один одному, адже спільно зможемо домогтися бажаного результату - енергостабільності нашої держави", - зазначив Олександр Шавлаков.

  На відкритті засідання Ради головних інженерів був присутній голова Сумської обласної держадміністрації Микола Клочко, який запевнив присутніх у своєму намірі всіляко сприяти зміцненню промислового потенціалу Сумщини. "Понад 60% своєї продукції область експортувала до Росії. Зараз ці зв'язки перервані, і ми як представники влади зобов'язані зробити все можливе, щоб допомогти місцевим виробникам знайти нові ринки збуту. Ведуться переговори з Китайською Народною Республікою, найближчим часом запланований наш візит разом ыз представниками підприємств Сумщини до Азербайджану. Але неймовірно важливо - щоб відгукнувся внутрішній ринок. І сьогоднішній захід є яскравим прикладом того, що точки дотику знайдені. СМНВО - містоутворююче підприємство з найпотужнішим науковим потенціалом, котрий обов'язково має бути затребуваний на вітчизняному ринку", - вважає

  Микола Клочко.

  За інформацією генерального директора Сумського машинобудівного НВО Олексія Цимбала, сьогодні СМНВО - одне з небагатьох підприємств в країні, яке здатне вирішити більшість питань, пов'язаних із безпечним функціонуванням атомного комплексу України. "Значну частину номенклатури продукції, яка необхідна НАЕК "Енергоатом", ми успішно виробляємо. Крім того, в рамках даного форуму наші фахівці поділяться технічними новинками та ідеями, які можуть бути затребувані замовником. На даний момент сумські виробники регулярно постачають для потреб українських енергетиків необхідні вузли і запчастини, але, звичайно ж, ми розраховуємо на розширення взаємовигідного співробітництва та збільшення обсягів замовлень», – запевнив Олексій Цимбал.

  Перші насоси для АЕС на підприємстві були випущені ще в 1959 році. Масове виробництво даної продукції стартувало з початку 80-х років минулого сторіччя. Станом на цей час освоєно виготовлення понад ста типорозмірів насосного обладнання. Атомні насоси, випущені під брендом СМНВО, успішно експлуатуються в Україні, Болгарії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Китаї, Індії, Пакистані, Вірменії та інших країнах світу.

  Save to PDF
  02.09.2015
  Сумське машинобудівне НВО поставить дистиляційну колону турецькій компанії Soda Sanayi

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" підписало контракт із компанією Soda Sanayi (Туреччина), котрим передбачається розробка та виготовлення колони дистиляції. Устаткування увійде до складу нової технологічної лінії з виробництва кальцинованої соди, облаштуванням якої в даний час займається замовник.

  Передбачена договором дистиляційна колона призначена для виділення аміаку і діоксиду вуглецю з безхлоридного конденсату за допомогою пари низького тиску.

  "Йдеться про великогабаритну одиницю обладнання, довжина якої сягатиме 30 м при діаметрі більше 3 м. Крім того, для її виробництва буде застосовано корозійностійкий матеріал - дуплексну сталь, котра забезпечить максимальний термін служби продукції в умовах її експлуатації в агресивному середовищі", - зазначає головний конструктор проекту - начальник відділу масообмінного та ємнісного обладнання спеціального конструкторського бюро СМНВО Олексій Гайковий.

  Згідно з умовами контракту, відправити колону дистиляції в

  Туреччину необхідно в третьому кварталі наступного року.

  Сумське машинобудівне НВО вже має досвід співпраці з компанією Soda Sanayi, що спеціалізується на виробництві легкої і щільної кальцинованої соди, очищеного бікарбонат натрію і силікат натрію. Зокрема, на даному заводі експлуатується колонна, центрифужна, насосна та інша продукція, виготовлена ​​в різні роки сумськими машинобудівниками.

  Save to PDF
  25.08.2015
  Сумське машинобудівне НВО відправляє обладнання для підземного сховища газу "Бозой"

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" (Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе) здійснює постачання продукції на підземне сховище газу "Бозой", що у даний час споруджується в Казахстані.

  Відповідно до умов контракту, укладеного восени минулого року, сумські машинобудівники спроектували і завершують виготовлення комплексу обладнання для комплектації установки осушення газу продуктивністю 27 млн.н.м3 на добу. Загалом, замовленням

  передбачений випуск близько 60 одиниць техніки, серед якої: установка підготовки паливного газу, фільтри-сепаратори, абсорбери, апарати повітряного охолодження, колони регенерації гліколю, ціла низка теплообмінної, насосної, ємнісної продукції різних типів тощо.

  "З огляду на значні обсяги готового обладнання підприємство почало поетапне його відвантаження. Власне, продукція доставляється на будівельний майданчик залізничним транспортом. Щодня на адресу

  замовника вирушає в середньому по 4-5 вагонів з устаткуванням. У цілому планується завантажити майже 70 одиниць рухомого складу", - відзначає начальник управління логістики СМНВО Ярослав Ольховик.

  Роботи із безпосереднього облаштування ПСГ "Бозой" мають розпочатися нинішньої осені. Монтаж, пусконалагодження, запуск установки осушення газу, а також навчання персоналу, що її обслуговуватиме, здійснять фахівці Сумського машинобудівного НВО.

  Save to PDF
  13.08.2015
  Сумське науково-виробниче об'єднання завершило виробництво партії ємнісного обладнання для Білоруської АЕС

  ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" (Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе) закінчило виготовлення партії ємнісної продукції, призначеної для комплектації першого і другого енергоблоків Білоруської атомної електростанції, що будується в сусідній країні.

  Згідно з умовами контракту, підписаного в 2014 році, сумські машинобудівники спроектували і поетапно виготовили 20 ємностей об'ємом від 0,09 м3 до 16 м3.

  "У даний час завершена робота над двома заключними одиницями обладнання об'ємом 2 м3, які після проходження процедури приймання з боку представників замовника вирушать на будівельний майданчик до білоруського міста Островець, де споруджується нова атомна електростанція", - зазначає начальник відділу продажів насосного обладнання СМНВО Олександр Чегринець.

  За його словами, на цьому співпраця між білоруськими атомниками й сумськими машинобудівниками не припиняється. Зокрема, зараз на

  підприємстві активно займаються виготовленням серії потужних конденсатних насосів. Шість із них чекають на Білоруській АЕС у поточному році: три типу АКсВА 2000-100 і таку ж кількість АКсВА 2200-220-2. Постачання наступної партії заплановане на початок 2017 року. Крім того, триває виробництво чотирьох вентиляторних агрегатів - по два на кожен зі споруджуваних енергоблоків Білоруської АЕС.

  Save to PDF
  24.07.2015
  Сумське науково-виробниче об'єднання більше не носить ім'я діяча радянської епохи Михайла Фрунзе

  24 липня в ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" відбулися позачергові загальні збори акціонерів, на яких було розглянуто та затверджено ряд питань, пов'язаних із набуттям чинності Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди

  їх символіки" від 09.04.2015р. N317-VIII.

  На виконання цього закону більшістю голосів акціонерів прийнято рішення про зміну найменування підприємства та затвердження нової назви - публічне акціонерне товариство "Сумське

  машинобудівне науково-виробниче об'єднання".

  Зборами акціонерів підтримані відповідні зміни до Статуту акціонерного товариства, а також до положень про загальні збори акціонерів, наглядову раду і ревізійну комісію.

  Save to PDF
  09.06.2015
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виконало замовлення львів'ян

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" спроектувало, виготовило і відвантажило поршневий компресор відповідно до контракту з ТОВ "Корпорація КРТ" (м. Львів). Дана продукція затребувана у рамках будівництва другого блока електростанції, розташованої на Львівщині.

  Поршневий компресор, зроблений сумськими машинобудівниками, виконуватиме важливу функцію - подаватиме газ у турбіну електростанції. Перед відправленням на об'єкт устаткування пройшло

  комплексні випробування, що повною мірою підтвердили його працездатність та відповідність заявленим технічним параметрам.

  Пересвідчитися в якості продукції торгової марки FRUNZE змогли і представники компанії-замовника, що були присутні на випробуваннях. Львів'яни залишилися задоволеними отриманими результатами й зауважили, що мають намір розвивати співробітництво з ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе".

  За словами провідного менеджера управління з продажів Сумського НВО ім. М.В. Фрунзе Петра Шльомича, угода на постачання компресорної техніки - вже не перша в історії співпраці з ТОВ "Корпорація КРТ", що спеціалізується на виробництві й постачанні електричної та теплової енергії, випуску хімічних компонентів тощо. Зокрема, коли у 2007 році будувалася перша черга нової електростанції, сумські машинобудівники також поставили подібний поршневий компресор.

  Save to PDF
  28.05.2015
  Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе доставляє установку очищення газу від сірководню для родовища "Алан"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе" закінчує відправлення комплексної установки очищення газу від сірководню для дотискувальної компресорної станції (ДКС), яка в даний час будується на газовому промислі "Алан" в Узбекистані.

  Обладнання доставляється на об'єкт замовника автомобільним і залізничним транспортом. "Машини з габаритною технікою ми почали відвантажувати з 12 травня, а наприкінці минулого тижня були також відправлені залізницею вагони з продукцією. Перші партії устаткування вже почали прибувати на ДКС "Алан", - зазначає

  начальник управління логістики Сумського НВО ім. М.В. Фрунзе Ярослав Ольховик.

  Передбачена замовленням установка очищення газу від сірководню представляє собою комплекс обладнання, що включає 3 блоки адсорберів, 2 блоки підігрівачів газу регенерації, установку фільтра охолоджуючого газу регенерації, фільтр-сепаратор буферного газу, установку фільтрів очищеного газу, рекуперативний теплообмінник типу "газ-газ", установку фільтра газу регенерації, блок регулювання газу та ряд іншої продукції.

  Даний комплекс устаткування виконуватиме низку функцій. Очистивши від сірководню відібраний із ДКС низькосірчаний газ, установка подаватиме його в системи ущільнень відцентрових компресорів, а також паливного газу газотурбінних приводів. Крім того, очищений газ скеровуватиметься на власні потреби замовника.

  Сумські машинобудівники постачали подібні установки до Узбекистану й раніше. Власне, вони з успіхом експлуатуються на трьох чергах станції "Кокдумалак", на ДКС "Зеварди", "Памук", "Шуртан" та інших об'єктах.

  Save to PDF
  12.05.2015
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе відвантажує арматуру для "Черкаситрансгазу"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" поставило значну частину запірної арматури, передбаченої контрактом із управлінням магістральних газопроводів (УМГ) "Черкаситрансгаз", котрий був укладений у квітні поточного року. У найближчі дні на адресу замовника вирушить і друга партія обладнання.

  Згідно з умовами договору, Сумському НВО ім. М.В. Фрунзе необхідно у вкрай жорсткі терміни поставити близько 40 одиниць запірної арматури різних типорозмірів (від Ду10 до Ду1400), затребуваної в рамках проведення модернізації виробничих

  потужностей УМГ "Черкаситрансгаз".

  "Перша партія обладнання була сформована й успішно прийнята представниками замовника ще наприкінці квітня. А ось відправлення другого блоку продукції відбудеться з дня на день - після проведення відповідних випробувань", - повідомила начальник відділу управління з продажів НВО ім. Фрунзе Олена Євтухова.

  Безпосередньо з УМГ "Черкаситрансгаз" сумські машинобудівники співпрацюють вперше, а от для ПАТ "Укртрансгаз" техніка торгової

  марки FRUNZE востаннє поставлялася кілька років тому.

  "У даний час Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе бере найактивнішу участь у всіх тендерах, що проводяться цією державною компанією. Ми виступаємо з дуже конкурентними пропозиціями, а тому сподіваємося, що нинішній контракт стане новою відправною точкою плідної співпраці між "Укртрансгазом", його філіями і нашим підприємством", - додала Олена Євтухова.

  Save to PDF
  30.04.2015
  Реактор ЗТР успешно введен в эксплуатацию на подстанции во Вьетнаме

  ПАО "Запорожтрансформатор" (ЗТР) в консорциуме с вьетнамской компанией Tinh Cau Ltd. успешно выполнил поставку шунтирующего реактора 128 МВАр 500кВ на подстанцию Da Nang (Вьетнам).

  Реактор был изготовлен для компании Power Transmission Company No.2 (PTC2) - одного из четырех региональных подразделений

  вьетнамской государственной корпорации National Power Transmission Corporation.

  Качественная разработка конструкторской документации и высокий уровень производства, позволили изготовить реактор, выполнить его доставку на объект установки и провести работы по монтажу и вводу

  в эксплуатацию в кратчайшие сроки.

  ПАО "Запорожтрансформатор" на протяжении многих лет сотрудничает с компанией National Power Transmission Corporation. С 2003 года ЗТР изготовил и успешно отгрузил для вьетнамской корпорации 23 автотрансформатора классом напряжения 220 и 500 кВ, а также 4 шунтирующих реактора 500 кВ.

  Save to PDF
  15.04.2015
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе поставить партію арматури УМГ "Черкаситрансгаз"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" уклало договір на виробництво запірної арматури з філією ПАТ "Укртрансгаз" - управлінням магістральних газопроводів (УМГ) "Черкаситрансгаз".

  "Запропоновані нашим підприємством терміни реалізації проекту та ціна устаткування були визнані найбільш конкурентними на

  відкритому тендері, проведеному замовником", - зазначає начальник відділу управління з продажів НВО ім. Фрунзе Олена Євтухова.

  Зокрема, контрактом передбачене постачання майже 40 одиниць запірної арматури різних типорозмірів: від Ду10 до Ду1400. Обладнання затребуване в рамках проведення модернізації

  виробничих потужностей компанії-замовника.

  Випуск продукції буде здійснено в найкоротший період - відвантаження почнеться відразу після травневих свят.

  Save to PDF
  09.04.2015
  Завершені роботи по реконструкції підстанцій 35/10кВ ПАТ "Сумиобленерго"

  ПАТ "Сумиобленерго" завершило роботи з реконструкції підстанцій 35/10 кВ "Бугрувате", 35/10 кВ "Верхня Сироватка", 35/10 кВ "Штепівка".

  Підстанція "Бугрувате" введена в експлуатацію в 1973 році для забезпечення електричною енергією сіл Бугрувате, Високе, Сонячне і Іллічівка та прилеглих населених пунктів Охтирського району Сумської області. Під час будівництві підстанції було використано силовий трансформатор 1962 року випуску.

  Підстанція "Верхня Сироватка" введена в експлуатацію в 1963 році для забезпечення електричною енергією сіл Токарі, Бездрик та прилеглих населених пунктів Сумського району Сумської області. На час реконструкції силовому трансформатору виповнилось 52 роки.

  Підстанція "Штепівка" введена в експлуатацію в 1963 році для забезпечення електричною енергією села Штепівка та прилеглих населених пунктів Лебединського району Сумської області. На час реконструкції силовому трансформатору, 1962 року випуску, виповнилось 53 роки.

  В останні роки вік трансформаторів почав даватись взнаки, при проведенні випробувань виявлено критичний стан внутрішньої ізоляції.

  Цей факт не можна ігнорувати, оскільки експлуатація несправного, старого та застарілого обладнання підвищує з кожним днем ймовірність виникнення непередбачених, а часом і аварійних ситуацій на підстанції, і як наслідок - порушення постачання електроенергією її споживачів. Необхідність першочергової заміни силових трансформаторів була підтверджена висновками незалежних експертних організацій.

  Передумовою для виконання робіт є розробка відповідної проектної документації. При розробці проектів реконструкції підстанцій використаний передовий досвід впровадження сучасного високовольтного обладнання.

  В рамках реконструкції підстанцій 35/10 кВ виконано заміну силових трансформаторів 1Т, ремонт фундаменту трансформаторів, будівництво нових оливозбірників і заміну силових і контрольних

  кабелів вторинної комутації трансформаторів.

  Заміна силових трансформаторів дозволила знизити технологічні втрати електричної енергії і підвищити надійність електропостачання частини споживачів Охтирського, Сумського, Лебединського районів шляхом зниження ризику знеструмлення споживачів на тривалий термін внаслідок пошкодження силових трансформаторів.

  Нові силові трансформатори виробництва ПАТ «Запоріжтрансформатор» сертифіковані і відповідають всім міжнародним вимогам, в них використана технологія виготовлення ізоляційних деталей підвищеної точності і високих якісних характеристик.

  Встановлене обладнання має 3-річну гарантію від заводу-виробника і 30-річний термін експлуатації.

  Save to PDF
  04.03.2015
  Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе виготовить комплексну установку очищення газу від сірководню для родовища "Алан"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе" отримало чергове замовлення в рамках облаштування дотискувальної компресорної станції (ДКС) на промислі "Алан" в Узбекистані. Новим контрактом передбачене постачання установки очищення газу від сірководню.

  Ця установка представляє собою комплекс устаткування, що складається з 3 блоків адсорберів, 2 блоків підігрівача газу регенерації, а також установки фільтра охолоджуючого газу регенерації, установки фільтрів очищеного газу, установки фільтра газу регенерації, рекуперативного теплообмінника типу "газ-газ",

  фільтра-сепаратора буферного газу, блоку регулювання газу регенерації та ін.

  Завдяки продукції торгової марки FRUNZE буде забезпечене очищення від сірководню відібраного з ДКС низькосірчаного газу з подальшою його подачею в системи ущільнень відцентрових компресорів, паливного газу газотурбінних приводів і для власних потреб замовника.

  "Подібні установки Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе постачало в Узбекистан і раніше. Вони успішно експлуатуються на станції

  "Кокдумалак" (трьох її чергах), на ДКС "Зеварди", "Памук", "Шуртан" та інших об'єктах. Цей факт був гідно оцінений замовником, як і те, що попередні замовлення для родовища "Алан" сумські машинобудівники виконали в найкоротші терміни. Зокрема, мова йде про виробництво блоків компресорів із супутньою технікою, секційних апаратів повітряного охолодження", – відзначає провідний менеджер управління з продажів Олександр Корольов.

  Терміни реалізації нового замовлення також дуже стислі. Перші партії обладнання на промислі "Алан" очікують вже навесні поточного року.

  Save to PDF
  26.02.2015
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовило ємнісне обладнання для Полтавської газонафтової компанії

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" завершило виробництво сепаратора високого тиску та дегазатора низького тиску на замовлення СП "Полтавська газонафтова компанія". Техніка успішно пройшла випробування і підготовлена до відвантаження.

  Виготовлена Сумським НВО ім. М.В. Фрунзе продукція призначена для облаштування технологічної лінії з отримання природного газу та конденсату. Зокрема, сепаратор, який представляє собою горизонтальну ємність масою 5,5 тонн, розрахований на тиск до 100

  атм. Вага дегазатора, що є вертикальним апаратом, становить 2,5 тонн, його робочий тиск – 20 атм.

  Як відзначає провідний менеджер управління з продажів Віктор Гаркуша, представники Полтавської газонафтової компанії були присутні при проведенні гідровипробувань устаткування, а також здійснили його попереднє приймання. Отриманими результатами замовник залишився задоволений. Таким чином, відвантаження продукції відбудеться в найближчі дні. Доставка буде здійснюватися

  автомобільним транспортом.

  Даний контракт – це перший досвід співпраці між сумськими машинобудівниками та спільним українсько-британським підприємством "Полтавська газонафтова компанія", яке спеціалізується на видобутку нафти і газу, а також пошуку і розвідці нових родовищ в Україні.

  Save to PDF
  26.02.2015
  Трансформаторы ЗТР успешно доставлены в аргентинский порт Zarate

  ПАО "Запорожтрансформатор" (ЗТР) успешно и в срок поставил 4 трансформатора 300 МВА 500 кВ в аргентинский порт Zarate. По условиям договора трансформаторы будут направлены для последующего монтажа на подстанции El Bracho, Henderson, Rosario Oeste и Colonia Elia.

  Заказчиками оборудования выступили ведущая передающая компания Аргентины Transener S.A. и межгосударственная аргентинско-уругвайская энергетическая компания CTM Salto Grande.

  Трансформаторы 500 кВ были приобретены в рамках государственной инвестиционной энергопрограммы Аргентины, общая сумма которой составляет 900 млн. аргентинских песо. Целью данной программы является укрепление энергетического сектора страны.

  ЗТР получил заказ по результатам открытых тендеров, предложив наиболее приемлемые для заказчиков цены и сроки поставки. Традиционными конкурентами ЗТР выступили ABB (Brasil), Siemens

  (Brasil), Hyosung (South Korea). Новой поставкой ПАО "ЗТР" подтвердил репутацию надежного поставщика электротехнического оборудования на рынке Аргентины, где к настоящему моменту установлены и надежно эксплуатируются более 100 единиц трансформаторов производства ЗТР.

  Save to PDF
  29.01.2015
  ЗТР вышел на рынок Саудовской Аравии

  Компания National Grid S.A., подразделение Saudi Electricity Company (Саудовская Аравия) заказала поставку запасных трансформаторов производства ПАО "Запорожтрансформатор".

  Это первый контракт нашего предприятия на поставку в Саудовскую Аравию. Задача выйти на рынок Саудовской Аравии была поставлена ещё в 2010 году. Однако, в связи с тем, что для возможности закупки оборудования подразделениями Saudi Electricity Company завод-производитель должен был быть включен в перечень утвержденных поставщиков данной компании, потребовалась длительная процедура прохождения предквалификации, которая была завершена в начале 2014 года. В настоящее время ЗТР является единственным предприятием на пост-советском пространстве, прошедшем предквалификацию в Saudi Electricity Company.

  После включения в перечень утвержденных поставщиков ЗТР активно принимает участие в тендерах на трансформаторне оборудование. Результатам этого стало получение первого заказа: трансформаторы ТДТН-100000/132, ТДТН-73000/110, ТДТН-60000/132 и ТДТН-67000/110.  ЗТР совместно с местным партнером - компанией CEPCO предложил наиболее конкурентоспособные цены и полностью подтвердил технические требования заказчика.

  Особенностью данного проекта является то, что каждый из поставляемых трансформаторов должен служить запасным одновременно для нескольких других трансформаторов аналогичных по мощности и напряжению, но изготовленных разными производителями в разное время, и соответственно отличающихся

  габаритными размерами, компоновкой, примененными комплектующими изделиями и т.д. Один из запасных трансформаторов будет поставляться с двумя комплектами высоковольтных вводов разного типа для того чтобы обеспечить взаимозаменяемость с несколькими типами старых трансформаторов, отличающихся по способу подсоединения к сети.

  Вышеуказанные требования предполагают высокую ответственность, возлагаемую на поставщика оборудования. Для того, чтобы собрать информацию обо всех особенностях действующих на объекте трансформаторов, в январе т.г. генеральным конструктором ЗТР был осуществлен визит на подстанции. Собранная информация будет использована при проектировании новых трансформаторов.

  Оборудование будет доставлено на подстанции в ноябре 2015 г.

  Save to PDF
  17.12.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе в рекордні строки відвантажує компресорну техніку для промислу "Алан"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" здійснює постачання технологічно складного обладнання для дотискувальної компресорної станції (ДКС) на родовищі "Алан" в Узбекистані. Ключова особливість даного замовлення - рекордні терміни його реалізації.

  Згідно з умовами контракту, який був підписаний восени поточного року, Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе зобов'язалося спроектувати, виготовити і вже у грудні-2014 відвантажити два блоки компресорів

  із супутнім устаткуванням. Для того, щоб реалізувати дане замовлення в обумовлені строки, на підприємстві був організований тризмінний режим роботи.

  Відвантаження техніки стартувала своєчасно. "Комплект продукції для першого блока компресорів разом із необхідним допоміжним обладнанням, серед якого: блоки підготовки буферного газу і бар'єрного повітря, маслобаки тощо, вже доставлені до Узбекистану.

  Для цього було організовано три авіарейси вантажним літаком Ан-124. Нині завершується завантаження другого комплекту устаткування, який найближчими днями вирушить на родовище "Алан" залізницею", - повідомив заступник генерального директора - директор із виробництва Сумського НВО ім. М.В. Фрунзе Олег Парфененко.

  Save to PDF
  26.11.2014
  ЗТР провів технічний семінар для делегації ТОВ "ДТЕК ЕНЕРГО"

  У листопаді "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) провів технічний семінар для представників ТОВ "ДТЕК ЕНЕРГО", делегати якого зібрались з теплових енергостанцій усієї України. Метою семінару було ознайомлення з новими розробками в галузі підвищення надійності обладнання та удосконалення методів діагностики силового трансформаторного обладнання.

  Під час візиту делегація ДТЕК ЕНЕРГО ознайомилась з головними виробничими цехами ЗТР. Члени делегації відмітили сучасний рівень технічного оснащення, масштабну модернізацію, високу культуру виробництва, удосконалення технологічних процесів, як в

  конструкції, так і в технології.

  Представники ДТЕК, які ініціювали проведення семінару, були приємно здивовані підготуванням семінару у зжаті строки та роз’ясненням вузько спрямованих питань, що виникають під час експлуатації силового трансформаторного обладнання.

  Семінар підтвердив, що ЗТР - це підприємство, яке динамічно розвивається та іде в ногу з часом та має високий рівень технічної компетентності, а також скрипів наміри сторін для продовження співробітництва.

  В результаті семінару представники замовника ознайомились з обсягом сервісних послуг заводу, які дозволяють вирішувати весь спектр питань по експлуатації трансформаторного обладнання протягом всього строку служби.

  За останні декілька років ДТЕК виступив одним з головних замовників заводу на вітчизняному ринку. За 5 років "Запорожтрансформатор" здійснив поставки для об'єктів генерації ДТЕК, таких як: Бурштинська ТЕС, Кураховська ТЕС, Луганська та Зуєвська ТЕС, а всього 12 одиниць обладнання загальною потужністю 2196 МВА.

  Save to PDF
  20.11.2014
  ЗТР здійснив постачання автотрансформатора в Республіку Білорусь

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) поставив автотрансформатор 200 МВА/330/110 кВ для мінського республіканського унітарного підприємства електроенергетики "Мінськенерго" (РУП "Мінськенерго", Білорусія). Згідно договору обладнання встановлено на підстанції "Восточная".

  РУП "Минськенерго" входить до складу Білоруського державного виробничого об'єднання електроенергетики "Беленерго" та є стратегічним замовником ЗТР. Завод протягом багатьох років постачає якісне обладнання для енергооб'єктів Мінськенерго. Однім

  із останніх стало постачання трансформаторів 250 МВА 110 кВ, 125 МВА 110 кВ, 16 МВА 20 кВ для Мінської ТЕЦ-3.

  В тендері по цьому договору прийняли участь 9 компаній: ВАТ Холдингова компанія "Електрозавод" (РФ); ТОВ "Тольятінський трансформатор" (РФ); Huihua industry group limited (КНР); ТОВ "Сіменс Трансформатори" (РФ); RICO (Словенія); ETD Transformatory (Чехія); ТЕS Transformer (Італія).

  Згідно умовам договору, ЗТР виготовив і поставив автотрансформатор 200 МВА/330/110 кВ для РУП в контрактні

  строки, вдало провів приймально-передаточні випробування в присутності представників компанії замовника, укомплектував та підготував обладнання для відвантаження. ЗТР вперше організував автомобільне перевезення по території Білорусії.

  На сьогоднішній день закінчений монтаж трансформатора за участю шеф-інженера ЗТР.

  Своєчасне та якісне виконання зобов'язань по контракту буде сприяти покращенню багаторічного досвіду поставок обладнання ЗТР як для Мінськенерго, так і для інших об'єктів Республіки Білорусь.

  Save to PDF
  20.11.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовить партію апаратів повітряного охолодження для промислу "Алан"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" уклало угоду на постачання комплексу апаратів повітряного охолодження (АПО) в рамках оснащення дотискувальної компресорної станції (ДКС) на родовищі "Алан", розташованому в Кашкадар'їнській області Узбекистану.

  Передбачене замовленням обладнання представляє собою комплекс апаратів повітряного охолодження, що складається з 26 секцій, які

  будуть розміщуватися на об'єкті за блочною схемою: 6 одиниць, далі 12, а потім ще 8.

  Підприємство оперативно запускає даний проект у виробництво, оскільки терміни його реалізації дуже стислі. Почати відвантаження готової продукції необхідно вже до кінця поточного року, повідомляє провідний менеджер управління з продажів Олександр Корольов.

  Постачання АПО - це другий контракт, отриманий сумськими машинобудівниками в рамках подальшого розвитку промислу "Алан". Зокрема, нині в об'єднанні триває виробництво двох блоків компресорів. Відправити їх на об'єкт потрібно в грудні 2014 року.

  Save to PDF
  05.11.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе поставить ємнісну продукцію Полтавській газонафтовій компанії

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" та Полтавська газонафтова компанія уклали договір на постачання сепаратора високого тиску і дегазатора низького тиску. Це перший досвід співпраці між спільним українсько-британським підприємством та сумськими машинобудівниками.

  Передбачене контрактом обладнання буде застосоване замовником у технологічній лінії для отримання природного газу і конденсату на

  Полтавщині.

  Як повідомляє провідний менеджер управління з продажів Віктор Гаркуша, сепаратор високого тиску, який конструктивно представляє собою горизонтальну ємність, буде витримувати тиск до 100 атм. Його вага становить 5,5 тонн. Дегазатор низького тиску, що є вертикальним апаратом масою 2,5 тонн, розрахований на тиск 20 атм.

  Згідно з умовами контракту, відвантаження готової продукції заплановане на початок 2015 року.

  СП "Полтавська газонафтова компанія" працює на ринку України впродовж 20 років. Спеціалізується дане підприємство на видобутку нафти і газу, а також пошуку й розвідці нових родовищ.

  Save to PDF
  31.10.2014
  ЗТР здійснить постачання трансформаторів до грузинського міста-побратима Зестафоні

  ПАТ "Запорожтрансформатор" (ЗТР) здійснить постачання трансформатору 40 МВА 110 кВ для Зестафонського заводу феросплавів (ЗЗФ, Грузія). Це обладнання буде встановлено в рамках модернізації  виробничих потужностей феросплавного підприємства.

  ЗЗФ є основним виробником феросиліція в Грузії, а також надійним та довгостроковим партнером ПАТ "ЗТР". Так, у 2007 році

  "Запорожтрансформатор" виготовив та поставив до Зестафонського заводу феросплавів трансформатор 125 МВА 110 кВ, який успішно експлуатується замовником.

  Окрім ЗТР у тендері по новому контакту також приймали участь китайські виробники трансформаторного обладнання. При виборі постачальника ЗЗФ пред'явив вимоги щодо досвіду роботи

  виробника, наявності доступного сервісного обслуговування трансформаторного обладнання впродовж всього строку експлуатації, а також коротких строків постачання. Згідно результатів переговорів, замовник вибрав в якості виробника трансформатора 40МВА 110кВ ПАТ "ЗТР".

  Відвантаження обладнання заплановане на листопад цього року.

  Save to PDF
  29.10.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе поставить і запустить повнокомплектну установку осушення газу на ПСГ "Бозой" у Казахстані

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" уклало договір на виготовлення установки осушення газу продуктивністю 27 млн.н.м3 на добу для підземного сховища газу "Бозой" у Казахстані. Крім того, фахівці підприємства виконають монтаж і пусконалагодження, а також проведуть навчання персоналу, який буде обслуговувати об'єкт у процесі його подальшої експлуатації.

  В цілому, замовленням передбачений випуск близько 60 одиниць обладнання. "Для комплектації установки осушення газу нам необхідно виготовити установку підготовки паливного газу, фільтри-

  сепаратори, адсорбери декількох модифікацій, колони регенерації гліколю, цілий ряд рекуперативних теплообмінників і блоків насосів різних типів, технологічні підігрівачі, велику партію ємнісного устаткування, апаратів повітряного охолодження та іншої продукції", - пояснює начальник відділу продажів у Середній Азії та країнах СНД Олександр Месхія.

  Терміни реалізації даного проекту досить жорсткі - здійснити постачання всього обладнання, виконати монтаж, пусконалагодження та запустити об'єкт необхідно вже восени 2015 року.

  За виготовлення окремих видів устаткування на підприємстві візьмуться вже в листопаді поточного року.

  Цей контракт дозволяє колективу сумських машинобудівників презентувати широкий спектр своїх можливостей. "Нове замовлення дає шанс продемонструвати нашу синергію, заявити про себе не тільки як про виробника технологічно складного обладнання, а й як про постачальника комплексних рішень: від проектування - до запуску об'єкта. Такий підхід цінується багатьма замовниками, в тому числі і в Казахстані, який є одним зі стратегічних ринків для нашого підприємства", - відзначає Олександр Месхія.

  Save to PDF
  22.10.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе отримало замовлення на станційне обладнання для двох узбецьких родовищ

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" поставить партію станційного устаткування в рамках подальшого облаштування промислів "Північний Нішан" та "Південний Кемачі" в Узбекистані.

  Згідно з контрактом, у цілому сумським машинобудівникам необхідно виготовити вісім теплообмінних апаратів типу "газ-газ", таку ж кількість захисних решіток, а також блок системи маслопостачання.

  "Наше підприємство продовжує співпрацю з Узбекистаном у рамках розвитку цих перспективних родовищ. Зокрема, на "Північний Нішан" будуть відправлені 4 однотонних теплообмінники, захисні решітки DN400 PN63 і DN700 PN63 (по чотири одиниці кожної модифікації), а також блок системи маслоснабжения. В свою чергу на "Південному Кемачі" очікують два теплообмінних апарати масою по 5,6 тонн і ще два - півторатонні", - зазначив провідний менеджер відділу продажів у Середній Азії та країнах СНД Андрій Мельник.

  Відвантаження готової продукції заплановане на кінець першого кварталу 2015 року.

  У даний час на виробничих площах підприємства тривають роботи з випуску турбокомпресорних агрегатів, призначених для облаштування родовищ "Північний Нішан" і "Південний Кемачі" - по 4 одиниці на кожний.

  Save to PDF
  09.10.2014
  ПАТ "Чернігівобленерго" змінило управління

  З 7 жовтня 2014 року Головою Правління ПАТ "Чернігівобленерго" призначено Юрія Касіча. Він змінив на цій посаді Юрія Бойко, який очолював підприємство з 2012 року.

  Представники акціонерів повідомили, що зміна керівного складу Товариства відбулася через ротацію топ-менеджерів для просування сучасних, інноваційних рішень в електроенергетиці, спрямованих на підвищення надійності та ефективності електропостачання на підприємствах - лідерах галузі.

  Юрій Петрович Касіч, народився у Києві у 1971 році.Закінчив Київський політехнічний інститут за фахом "Електричні мережі та системи". Кар'єру в енергетиці розпочав з електромонтера Київської

  ТЕЦ-5. Згодом обіймав посади начальника диспетчерської служби та головного диспетчера НЕК "Укренерго", технічного директора "Черкасиобленерго" та "Вінницяобленерго". До свого призначення в ПАТ "Чернігівобленерго" працював Генеральним директором ПАТ "Вінницяобленерго", де запам'ятався низкою ефективних управлінських рішень, грамотною технічною та інвестиційною політикою.

  Сьогодні перед Юрієм Касічем стоїть ряд серйозних задач - в умовах енергодефіциту та дисбалансу між виробництвом та споживанням електроенергії забезпечити стабільну роботу об'єднаної енергосистеми країни в період ОЗМ 2014-2015 років в рамках

  встановлених граничних рівнів споживання електричної потужності з максимальним соціально-економічним ефектом для Чернігівської області.

  Юрій Касіч озвучив свої плани на посаді Голови правління ПАТ "Чернігівобленерго" на найближчий час. Перше, що він має намір зробити - переглянути графіки аварійних відключень електромереж із технічно можливим виключенням з них об'єктів електромереж, від яких здійснюється енергопостачання об'єктів соціальної сфери, а також обговорити спектр проблемних питань, в тому числі і реструктуризацію боргу для підприємств житлово-комунальної сфери.

  Save to PDF
  30.09.2014
  ЗТР провів успішні випробування трансформатора для Аргентини

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) провів успішні випробування трансформатора 300 МВА 500 кВ для міждержавної Аргентино - уругвайської енергетичної компанії CTM Salto Grande. Трансформатор призначений для робіт на підстанції Colonia Elia, м. Concepcion del Uruguay, Аргентина.

  Приймально-передаточні випробування проводились у присутності представників замовника з боку Аргентини та Уругваю. Під час перемовин сторони досягли домовленості про проведення технічного

  удосконалення трансформатора, що дозволило спростити конструкцію та покращити надійність обладнання. В 2013 році ЗТР вже виготовляв аналогічний трансформатор для міждержавної енергокомпанії, тому мав можливість підтвердити строки поставки та готовність стосовно технологічної та конструкторської документації.

  Під час інспекційного контролю представники компанії Salto Grande підтвердили повне дотримання характеристик трансформаторного обладнання встановленим контрактним вимогам.

  Відвантаження обладнання по новому контракту запланована на жовтень 2014р.

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" вже протягом багатьох років співпрацює з компанією CTM Salto Grande. Перше постачання обладнання відбулось у 1998р. Тоді ЗТР виготовив і поставив 10 однофазних трансформаторів 100 МВА 500 кВ для ГЕС Salto Grande на кордоні між Уругваєм та Аргентиною.

  Save to PDF
  24.09.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовить ємності для "Полтавагазвидобування"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" та ТОВ "Інтер Енерджі Груп" уклали угоду на постачання великогабаритних ємностей для зріджених вуглеводневих газів. Дана продукція затребувана в рамках модернізації виробничих потужностей газопромислового управління "Полтавагазвидобування", що є філією ПАТ "Укргазвидобування".

  Контрактом передбачено випуск 3 одиниць обладнання об'ємом 200 м3 кожна. Призначені вони для наземного зберігання пропан-бутану.

  За інформацією начальника відділу продажів по Середній Азії та країнах СНД Олександра Месхії, дане устаткування належить до розряду великогабаритного: довжина одного окремо взятого зразка продукції досягає 23 м, а вага становить майже 60 т.

  Терміни реалізації замовлення вельми стиснуті - готову техніку в газопромисловому управлінні "Полтавагазвидобування", що здійснює розробку родовищ на території Полтавської, Харківської, Сумської,

  Дніпропетровської, Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Чернівецької та Закарпатської областей України, очікують вже до кінця поточного року.

  Save to PDF
  17.09.2014
  Сумське НВО ім. Фрунзе розпочало відвантаження підігрівачів для британської компанії Petro Gas LLP

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" приступило до відправлення секцій технологічних підігрівачів на нафтогазовий комплекс "Багтиярлик" у Туркменістані. Відвантаження здійснюється в рамках договору між сумськими машинобудівниками і корпорацією Petro Gas LLP (Великобританія).

  Згідно з контрактом, підписаним взимку поточного року, підприємству доручено виготовити 2 технологічних підігрівачі природного газу. Ця продукція належить до розряду

  великогабаритної. Так, вага однієї одиниці обладнання сягає 82 тонн, висота становить 31 м, а його внутрішній діаметр - 5 м.

  Для зручності транспортування техніка поділяється на окремі секції й партіями відправляється на будівельний майданчик.

  "Технологічні підігрівачі разом із відвантаженим раніше ємнісним устаткуванням та адсорберами увійдуть в один технологічний ланцюжок з осушення газу на туркменському промислі "Багтиярлик", -

  повідомляє начальник відділу продажів по Середній Азії і країнах СНД Олександр Месхія.

  У даний час науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе продовжує працювати над обладнанням для "Багтиярлика", передбаченим іншими контрактами. Зокрема, на завершальних етапах виробництва знаходиться факельна установка, апарати повітряного охолодження тощо.

  Save to PDF
  16.09.2014
  В ПАТ "Вінницяобленерго" - новий очільник

  11 вересня 2014 року Наглядова Рада ПАТ "Вінницяобленерго" прийняла кадрове рішення, згідно якого генеральним директором Товариства обрано Андрія Поліщука. Повідомлення про це вже розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

  16 вересня Андрій Поліщук вже приступив до виконання своїх посадових обов'язків.

  Щодо попереднього очільника ПАТ "Вінницяобленерго", а саме Юрія Касіча, який керував колективом Товариства впродовж майже двох років (з січня 2012 р.), то йому запропоновано посаду за фахом у Києві.

  Довідка: Андрій Леонідович Поліщук, 1978 року народження, корінний вінничанин. Вищу освіту за спеціальністю "Електричні станції" здобув у Вінницькому державному технічному університеті. Має також другу вищу освіту - економічну, за спеціальністю "Облік та

  аудит". Закінчив Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та отримав кваліфікацію магістра державного управління. Кандидат технічних наук зі спеціальності "Електричні станції, мережі та системи".

  Трудову діяльність розпочав у 1995 році електромонтером на підприємстві "Вінницькі східні високовольтні електричні мережі". Працював інженером, інспектором, провідним інженером-інспектором, керівником групи контролю служби інспекції енергозбуту ВАТ АК "Вінницяобленерго", заступником директора по енергозбуту Вінницьких міських електричних мереж, комерційним директором ТОВ "ЛЕО". До обрання генеральним директором ПАТ "Вінницяобленерго" Андрій Поліщук обіймав посаду комерційного директора Товариства.

  Офіційно представлено нового керівника ПАТ "Вінницяобленерго"

  Новини компанійНовини компанійНовини компаній
  Save to PDF
  28.08.2014
  Сумське НВО ім. Фрунзе відвантажило ємнісне обладнання на туркменський "Багтиярлик"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" відправило партію ємнісного устаткування на нафтогазовий комплекс "Багтиярлик" у Туркменістані. Дана поставка передбачена контрактом із британською корпорацією Petro Gas LLP.

  Відповідно до договору, підписаного навесні 2014 року, фахівці науково-виробничого об'єднання ім. Фрунзе спроектували і виготовили кілька типів ємнісного обладнання. У їх числі: вісім ємностей збирання конденсату (шість - об'ємом 100 м3 і дві - по 25 м3), а також дегазатор і дві підземні дренажні ємності.

  Техніка призначена для комплектації установки осушення газу на другій черзі комплексу "Багтиярлик", будівництвом якої займається компанія-замовник.

  Дана поставка - не перша в рамках співпраці Petro Gas LLP і НВО ім. Фрунзе. На початку серпня поточного року сумські машинобудівники з випередженням графіка відправили на "Багтиярлик" 12 великогабаритних адсорберів. Крім того, нині на виробничих площах підприємства завершуються роботи з випуску партії сепараційного устаткування, апаратів повітряного охолодження, технологічних

  підігрівачів природного газу та факельної установки.

  Згідно з домовленостями із замовником, продукція буде відвантажена на об'єкт протягом наступного кварталу.

  Save to PDF
  06.08.2014
  Сумське НВО ім. Фрунзе відправляє партію адсорберів для нафтогазового комплексу "Багтиярлик"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" завчасно завершило процес виробництва великогабаритних адсорберів, передбачених замовленням компанії Petro Gas LLP (Великобританія) в рамках оснащення установки осушення газу на нафтогазовому комплексі "Багтиярлик" у Туркменістані. Нині обладнання прямує на місце своєї подальшої експлуатації.

  Згідно з угодою, укладеною наприкінці минулого року, сумські машинобудівники оперативно спроектували й виготовили 12 одиниць устаткування.

  Основна особливість адсорберів полягає в тому, що осушення

  попутного газу вони здійснюватимуть за допомогою силікагелю. Конструкторські служби підприємства передбачили ряд нововведень, завдяки яким процедура заміни даного сорбенту в процесі експлуатації устаткування буде максимально простою і комфортною.

  Виготовлена техніка має значні габарити. Так, висота одного адсорбера складає більше 11 м, його внутрішній діаметр - понад 3 м, а маса досягає 70 тонн.

  З підприємства адсорбери транспортуються спецавтомобілями великої вантажопідйомності і підвищеної маневреності. Далі вони переміщатимуться водним транспортом і, зрештою, залізницею

  безпосередньо на місце свого призначення.

  Як зазначає начальник відділу продажів по Середній Азії та країнах СНД Олександр Месхія, дана продукція буде застосована в новій установці осушення газу, яку нині будує на другій черзі "Багтиярлика" компанія-замовник. Крім адсорберів, у поточному році сумські машинобудівники поставлять на цей комплекс технологічні підігрівачі природного газу, партію сепараційного та ємнісного обладнання, апарати повітряного охолодження і факельну установку. Вся ця продукція передбачена контрактами, які протягом 2014 року були підписані між британською корпорацією Petro Gas LLP та науково-виробничим об'єднанням ім. Фрунзе.

  Save to PDF
  29.07.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе розпочало випуск насосів для Білоруської АЕС

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" запустило у виробництво партію конденсатних насосів для Білоруської атомної електростанції, яка в даний час будується в сусідній країні. Продукція призначена для комплектації енергоблоків № 1 та № 2 нової АЕС.

  Згідно з умовами контракту, сумським машинобудівникам необхідно спроектувати і виготовити насосні агрегати двох модифікацій: шість - типу АКсВА 2000-100 і таку ж кількість - АКсВА 2200-220-2.

  Як повідомив начальник бюро управління з продажів Олександр Чегринець, визначальну роль у виборі Сумського НВО ім. М.В. Фрунзе в якості постачальника продукції зіграв багатий досвід підприємства в питаннях виробництва саме конденсатних насосів. "Наші інженерно-технічні служби врахували всі побажання білоруських колег щодо параметрів затребуваного обладнання, і зараз стартує його безпосереднє виробництво", - зазначив він.

  Першу партію продукції (по три одиниці АКсВА 2000-100 і АКсВА 2200-220-2) в білоруському місті Островєц, де йде будівництво нової атомної електростанції, очікують в 2015 році. Друга поставка намічена на початок 2017 року.

  Згідно з планами замовника, енергоблок №1 АЕС повинен бути введений в експлуатацію в 2018 році, №2 - не пізніше 2019 року. Білоруська АЕС буде забезпечувати потужність 2,4 тис. МВт.

  Save to PDF
  16.06.2014
  Наші спортсмени – серед переможців

  З 12 по 15 червня 2014 року на спортивній базі 7 СКА в Білій Церкві пройшли фінальні змагання ХІ літньої Спартакіади працівників енергетики та електротехнічної промисловості України ("Укрелектропрофспілки").

  Вони проводились з легкої атлетики, армспорту, гирьового спорту, тенісу настільного, шахів, футзалу і волейболу.

  У хмаганнях взяли участь 9 спортивних колективів з енергопідприємств галузі. Зокрема, команди енергетиків ДТЕК Ладижинської ТЕС, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Хмельницької, Черкаської областей та м.Києва.

  Путівку у фінал Спартакіади отримала і команда ПАТ "Вінницяобленерго", змагаючись у таких видах, як шахи, настільний теніс, гирьовий спорт, футзал, волейбол.

  В результаті наші волейболісти на чолі з капітаном Геннадієм Іщенком (начальник ІКЦ) обіграли команди Київської, Дніпропетровської областей, м. Києва, Ладижинської ТЕС та посіли перше місце.

  Також успішно виступили наші спортсмени в змаганнях із футзалу та гирьового спорту. Зокрема, футболісти на чолі з капітаном команди Іваном Дученком (інженер-інспектор енергоінспекції), посіли друге місце поступившись з рахунком 1:3 команді Запорізької області. У гирьовому спорті серед найкращих електромонтер Жмеринських ЕМ Віктор Рудаков. У ваговій категорії понад 90 кг він здобув друге

  місце.

  Високі результати продемонстрували наші спортсмени і у змаганнях з шахів та настільного тенісу. Відповідно, Юрій Хохлов (інженер І кат. СРЗА ВВЕМ) - шахи, 4 місце та Олександр Шульгань (інженер-програміст Погребищенських ЕМ) - настільний теніс, 4 місце.

  Голова ЦК "Укрелектропрофспілки" Сергій Шишов під час нагородження кубками і медалями учасників ХІ літньої Спартакіади працівників енергетики та електротехнічної промисловості України відзначив успішну підготовку спортсменів ПАТ "Вінницяобленерго". За його словами, гарні спортивні показники - це результат постійних тренувань, забезпеченості спортінвентарем, а також посиленої уваги дирекції та профспілки Товариства до фізичного розвитку своїх працівників.

  Save to PDF
  13.06.2014
  Автомобіль – за майстерність

  Підбито підсумки "Конкурсу професійної майстерності електромонтерів по експлуатації розподільчих мереж ПАТ "Вінницяобленерго". Перше місце посіли електромонтери СО "Тростянецькі електромережі". Під час урочистостей, які відбулися в Управлінні 13 червня, генеральний директор ПАТ "Вінницяобленерго" Юрій Касіч вручив переможцям грошові премії та цінний приз - бригадний автомобіль. Вітаючи кожного з них, наголосив, що попереду ще й участь у фіналі Всеукраїнських змагань.

  - От вам документи на машину, ключі від неї, адже вам це знадобиться в подальшій роботі. Тож, автомобіль має бути новеньким і на ходу. Залишається лише побажати гарної дороги та перемоги! Віримо в вас і бажаємо успіху! - сказав Юрій Касіч.

  Також до привітання приєднався присутній під час нагородження

  директор з охорони праці ПАТ "Вінницяобленерго" Сергій Козак.

  - По-перше, хочу подякувати усім членам бригади Тростянецьких електромереж за гарну роботу. Під час змагань ви проявили себе з найкращого боку, продемонструвавши зразок високої професійної майстерності. Так тримати, адже на вас рівняється наша молодь! І не забувайте про безпеку під час виконання робіт, і товаришуйте з бригадою Барських електромереж, яка була переможцем торік,- наголосив Сергій Козак.

  Винуватці урочистостей подякували керівництву Товариства за визнання своєї праці та запевнили, що надалі старатимуться ще більше, аби виправдати високу довіру всього колективу ПАТ "Вінницяобленерго". Згодом, головний інженер СО "Тростянецькі електромережі" Олександр Маснюк поділився своїми враженнями від

  події.

  - Для мене особисто, всіх майстрів нашої бригади та колективу СО "Тростянецькі електромережі" нагородження стало приємною несподіванкою. Це дуже почесно! Автомобіль - це взагалі супер-допомога. Додам лише, що до цієї перемоги ми йшли майже цілий рік, активно займалися як теоретичними завданнями, так і практичними. Постараємось надалі не підвести, - сказав Олександр Маслюк.

  Щодо організації закупки автомобіля "УАЗ" для переможців, то цим переймалася дирекція з забезпечення бізнесу на чолі з Олександром Полярушем. За його словами, в історії ПАТ "Вінницяобленерго" такий цінний подарунок за майстерність працівники Товариства отримали вперше.

  Save to PDF
  12.06.2014
  На ПАТ "Вінницяобленерго" проведено День охорони праці

  У всіх структурних підрозділах ПАТ "Вінницяобленерго", згідно із розпорядженням генерального директора Юрія Касіча, пройшов День охорони праці. Традиційно він проводиться другого четверга кожного місяця і є досить ефективним заходом з профілактики виробничого травматизму. Саме в цей день вдається більш масштабно перевірити робочі місця та стан технічної безпеки, а після детального аналізу - зробити чіткі висновки про те, як організовуються роботи в розподільчих мережах, наскільки ефективно працюють бригади ОВБ, чи дотримуються діючих нормативних актів з охорони праці, - зазначає директор з охорони праці ПАТ "Вінницяобленерго" Сергій Козак. За його словами, у даному заході задіяний увесь керівний склад Товариства. Це, зокрема, директори, начальники виробничих служб та їх заступники. Як готуються до цього дня і на що конкретно звертають увагу, він розповів в інтерв’ю нашому кореспонденту.

  - Сергію Тимофійовичу, за декілька годин ви разом із своїм заступником поїдете до Немирова та Гайсина, де і проведете День охорони праці. Колективи тамтешніх електромереж знають про це чи ваша робоча поїздка буде для них повною несподіванкою?

  - Вони, як і решта всіх наших відомчих структур, безумовно, про це знають. Напередодні Дня охорони праці та технічної безпеки надається відповідна тематика. Між іншим, вона розписана на рік і надсилається до кожної структурної одиниці. Тому кожен її працівник, від директора до електромонтера знає, яка буде тема у День охорони праці. Відповідно - ретельно до того готуються. Зокрема,

  розробляється розпорядження на проведення Дня охорони праці. На початку проводяться збори в колективах з розглядом ситуації з питань охорони праці, а також нещасних випадків, що спричинили травматизм, як в енергетичній галузі загалом, так і на нашому підприємстві. На жаль, цьогоріч стався нещасний випадок у нас в Липовецьких мережах, де через порушення вимог безпеки постраждав електромонтер електромереж, отримавши опіки обличчя і руки. Ось про цей випадок ми вкотре нагадаємо сьогодні працівникам Немирівських та Гайсинських електромереж, аби у подальшому запобігти подібним прикростям.

  - До речі, за інформацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з початку нинішнього 2014 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу смертельно травмовано 45 осіб. З них, безпосередньо на підприємствах електроенергетичної галузі - 7 осіб. Ось така невтішна статистика, яка наводить на роздуми...

  - Так, і на роздуми, і на глибокий аналіз. Наведу кілька прикладів із смертельними наслідками, що сталися у наших колег енергетиків з ПАТ "Хмельницькобленерго" та ВАТ "Луганськобленерго". Так, в одному випадку загинув майстер, який не побачив зашунтованого роз'єднувача на підстанції і, проводячи огляд, наблизився на недопустиму відстань. Фінал трагічний, на жаль, чоловік загинув. А в Луганську, працівник у корзині підйомника не був закріплений запобіжним паском та випав з неї, отримавши травму голови не

  сумісну із життям. Дуже прикро про це говорити, але мусимо розповідати про такі випадки нашим працівникам, аби кожен з них раз і назавжди зрозумів, до чого може призвести дрібна необачність, помилка та просте нехтування правилами безпеки. От, зокрема, будемо обговорювати це сьогодні на зборах колективу Немирівських електромереж. та в інших районних структурних підрозділах. Саме через тенденцію зростання травматизму на теренах нашої держави і, зокрема, в енергетичній сфері, наше підприємство з 9 червня цього року вирішило започаткувати особливі умови безпечного виконання робіт та здійснення за цим ретельного контролю.

  - Щодо захисних засобів безпеки працівників ПАТ "Вінницяобленерго", чи не має з цим проблем?

  - Кожна наша бригада електромонтерів, кожна підстанція у повному обсязі укомплектовані захисними засобами. Їх закупівля проходить централізовано. Інколи трапляються випадки, що є затримка з певних причин, однак, все потім вирішується позитивно.

  - Насамкінець, ваші поради, як директора з охорони праці ПАТ "Вінницяобленерго", усім працівникам Товариства?

  - Головна моя порада - чітко дотримуватися вимог діючих правил, де кожен пункт, на жаль, прописаний кров'ю. Особливо електромонтерам. Пам'ятайте, ви маєте справу з такими виробничими факторами, як електричний струм та висота. Тому - будьте дуже уважними під час виконання робіт, адже береженого, як кажуть, і Бог береже!

  Save to PDF
  06.06.2014
  Конкурс професійної майстерності ПАТ "Вінницяобленерго"

  Завершились фінальні змагання конкурсу професійної майстерності майстрів, електромонтерів по експлуатації розподільчих електромереж ПАТ "Вінницяобленерго", які проходили на навчально-тренувальному полігоні Могилів-Подільських ЕМ. Змагання проводяться щорічно під егідою технічної дирекції Товариства спільно з дирекцією з охорони праці та спеціаліста з пожежної безпеки. Їх мета - визначення рівня професійної підготовки майстрів і бригад електромонтерів з експлуатації розподільчих мереж, підвищення кваліфікації персоналу, пошук резервів виробництва, профілактика виробничого травматизму, пропаганда та обміну передовим досвідом.

  У змаганнях взяло участь вісім бригад-фіналістів розподільчих мереж. За результатами 6-и етапів місця у призовій трійці розподілилися наступним чином:

  І місце - у бригади Тростянецьких ЕМ,

  ІІ місце - бригада Барських ЕМ,

  ІІІ місце виборола бригада Крижопільських ЕМ.

  Новини компанійНовини компанійНовини компаній
  Save to PDF
  05.06.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовить спіральний теплообмінний апарат для "Дніпроазоту"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" та ПАТ "Дніпроазот" (м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область) уклали угоду на постачання спірального теплообмінника в рамках модернізації виробничих потужностей, що проводиться замовником.

  Згідно з умовами контракту, сумським машинобудівникам необхідно в стислі терміни спроектувати, виготовити та відвантажити дане устаткування. У Дніпродзержинську його чекають вже у серпні поточного року.

  Теплообмінник торгової марки FRUNZE буде встановлений у цеху каустичної соди. Головна конструкційна особливість апарата полягає в тому, що він формується шляхом закручування пласких металевих пластин у спіраль навколо центральної розподільної труби-колектора.

  Як зазначає провідний менеджер управління з продажів Сергій Антиков, в Україні тільки Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виробляє теплообмінне обладнання за допомогою даної технології.

  Науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе і ПАТ "Дніпроазот", продукція якого застосовується в сільському господарстві, хімічній та інших галузях, співпрацюють не вперше. Сумські машинобудівники раніше постачали цій компанії запасні частини до центрифуг, проводили роботи з балансування роторів турбокомпресорних агрегатів тощо.

  Save to PDF
  21.05.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виконує перше замовлення компанії Linde Engineering

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" виготовляє продукцію в рамках договору з компанією Linde Engineering (Німеччина). Це перший досвід співпраці сумських машинобудівників і всесвітньо відомої німецької корпорації.

  Згідно з контрактом, підписаним наприкінці минулого року, підприємству необхідно на першому етапі поставити замовнику випарний охолоджувач та контактний апарат повітряного охолодження, а потім і дренажну ємність.

  Передбачена замовленням продукція нині перебуває на різних етапах виробництва. Зокрема, роботи над випарним охолоджувачем, головне призначення якого - охолодження пари, вже завершені. Устаткування пройшло всі необхідні випробування і готове до

  відвантаження. Виготовлення контактного апарату повітряного охолодження знаходиться на фінальній стадії. Завершити процес виробництва та провести відповідні випробування в НВО ім. Фрунзе збираються вже до кінця поточного місяця.

  Дана техніка належить до розряду великогабаритної. Наприклад, довжина випарного охолоджувача перевищує 20 м, в діаметрі він досягає 3 м. Апарат повітряного охолодження ще об'ємніший: його довжина - більше 27 м, а діаметр - у межах 3,5 м.

  За інформацією начальника бюро продажів до країн далекого зарубіжжя Олександра Татарінова, продукція вирушить на завод із розподілу повітря в Кривому Розі (Дніпропетровська область, Україна), проектуванням і будівництвом якого займається Linde

  Engineering. "Ми повністю вкладаємося в графіки, передбачені контрактом. Випарний охолоджувач зроблений навіть із випередженням на місяць, апарат повітряного охолодження повинен бути готовий вчасно. Упевнений, що і дренажна ємність, передбачена другим етапом замовлення, буде зроблена якісно і в строк. Це важливий фактор, адже ми вперше співпрацюємо з даним замовником", - коментує Олександр Володимирович.

  Linde Engineering створена в 1878 році Карлом фон Лінде - німецьким інженером, професором, доктором філософії, що розробив технологію охолодження і поділу газів. Сьогодні ця корпорація є одним із провідних світових виробників газів промислового призначення.

  Save to PDF
  15.05.2014
  Цього року Спартакіада енергетиків зібрала понад тисячу учасників

  Спортивні змагання серед співробітників ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" зібрали цього року вдвічі більше бажаючих, ніж у минулорічному сезоні. Весняна спартакіада стала більш примітною завдяки новим видам естафет. Змагання в категорії "Кращий спортсмен - професіонал" змусили учасників не просто швидко бігати, а й якісно перевдягатися у спецодяг енергокомпанії та використовувати засоби захисту. Завершальним етапом змагань після шахів, шашок, гир, армрестлінгу, легкої атлетики, туризму, волейболу, естафети та перетягування канату - для кожної команди стала

  презентація "Краща каша".

  За результатами змагань перемогу здобули спортсмени Лисичанського РЕМ, друге місце відвоював Краснолуцький РЕЗ, а третє місце посіли колеги з Новопсковського РЕЗ. Найкраща каша, за оцінками журі, виявилася у Сєверодонецького РЕЗ. Традиційною нагородою генерального директора, "Знак лідерства", було відзначено колектив Західного РЕЗ за виробничі успіхи та активну участь у житті енергокомпанії.

  Новини компанійНовини компанійНовини компанійНовини компаній
  Save to PDF
  23.04.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе візьме участь у будівництві станції на родовищі "Південний Кемачі" в Узбекистані

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" поставить турбокомпресорні агрегати (ТКА) кількох модифікацій на узбецьке нафтогазоконденсатне родовище "Південний Кемачі", де в даний час будується нова дотискувальна компресорна станція.

  Відповідно до умов контракту, фахівцям НВО ім. Фрунзе необхідно оперативно розробити, виготовити й відвантажити 4 турбокомпресорні агрегати: два - одиничною потужністю 8 МВт і ще

  два - по 18 МВт кожен. Передбачені замовленням ТКА будуть постачатися в блоково-контейнерному виконанні.

  Враховуючи те, що природний газ, котрий видобувається на даному родовищі, має агресивні домішки, інженерно-технічні служби підприємства проектують вдосконалений тип компресорів для комплектації турбокомпресорних агрегатів. Зокрема, планується, що вони будуть виготовлені з корозійностійких матеріалів.

  Відвантаження готової продукції заплановане на кінець жовтня 2014 року.

  До теперішнього часу сумські машинобудівники не мали референції на промислі "Південний Кемачі", який знаходиться в Бухаро-Хивінському нафтогазоносному регіоні Узбекистану.

  Save to PDF
  15.04.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе поставить турбокомпресорні агрегати на родовище "Північний Нішан"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" і міжнародна нафтосервісна компанія ERIELL підписали контракт на постачання газоперекачувального обладнання для нової дотискувальної компресорної станції (ДКС) на промислі "Північний Нішан" в Узбекистані.

  Згідно з умовами договору, фахівці Сумського науково-виробничого об'єднання ім. М.В. Фрунзе спроектують, виготовлять і відвантажать замовникові 4 турбокомпресорні агрегати (ТКА) потужністю 8 МВт кожен. Продукція буде постачатися в ангарних укриттях.

  Крім основного обладнання, на адресу компанії-замовника

  також вирушать 8 комплектів змінних проточних частин, 4 ротора компресора, а також розсип запасних частин.

  Працювати сумським машинобудівникам доведеться оперативно, адже почати відвантаження за даним проектом планується вже в жовтні поточного року.

  Як зазначає начальник відділу продажів у Середній Азії та країнах СНД Олександр Месхія, підприємство вперше поставить продукцію на "Північний Нішан", розташований на півдні Узбекистану. А от з компанією ERIELL, основні проекти якої зараз зосереджені в Росії, Болгарії, Узбекистані та

  Туркменістані, вже є досвід спільної роботи. Зокрема, кілька років тому НВО ім. Фрунзе виготовило за замовленням даної корпорації установку комплексної підготовки газу на промисел "Урга" в колишній акваторії Аральського моря.

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В.Фрунзе" є одним із найбільших у Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

  Save to PDF
  09.04.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовить ще одну партію обладнання для нафтогазового комплексу "Багтиярлик"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" і британська компанія Petro Gas LLP продовжують співпрацю у рамках облаштування другої черги нафтогазового комплексу "Багтиярлик" (Туркменістан). Згідно з новою угодою, сумські машинобудівники виготовлять апарати повітряного охолодження (АПО) і факельну установку для даного об'єкта.

  Контрактом передбачається проектування, виробництво і постачання двох одиниць АПО, головне завдання яких - охолодження газу регенерації, а також факельної установки, призначеної для постійного, періодичного та аварійного спалювання газу. Продукція увійде до складу установки

  осушення природного газу, будівництвом якої нині займається компанія-замовник.

  Замовлене обладнання належить до розряду великогабаритного. Зокрема, маса кожного апарата повітряного охолодження становить майже 50 т. Висота стовбура факельної установки перевищує 20 м, а діаметр його верхньої частини досягає півметра.

  Як зазначає провідний менеджер управління зовнішньоекономічної діяльності НВО ім. Фрунзе Андрій Мельник, відвантаження готової продукції на "Багтиярлик"

  планується здійснити влітку поточного року разом із технологічними підігрівачами природного газу, партіями сепараційного й ємнісного устаткування, замовленими Petro Gas LLP раніше.

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" є одним із найбільших у Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.

  Save to PDF
  02.04.2014
  Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе виготовляє відцентрові насоси для «Томскнефти»

  ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" розпочало реалізацію замовлення на постачання чотирьох відцентрових насосів (ЦНС) із комплектами запасних частин до них. Продукція призначена для заміни агрегатів, що діють в системі виробничих потужностей компанії "Томскнефть" (Томська область, Російська Федерація).

  Відповідно до домовленостей, досягнутих на початку 2014 року, фахівці Сумського науково-виробничого об'єднання ім. М.В. Фрунзе

  розробили насосні агрегати кількох модифікацій: три - типу ЦНС 240-1900-3Т-М і один - ЦНС 180-1900-3Т-М. Всі вони сконструйовані в корозійностійкому виконанні з вбудованими підшипниками, які працюють на перекачуваному середовищі.

  У даний час розгорнуто процес виготовлення даного обладнання.

  "Згідно з нашими виробничими планами, відвантаження готової

  продукції буде здійснене вже наприкінці поточного місяця. Це буде комплексне постачання, оскільки, крім відцентрових насосів, на адресу замовника вирушать ще й запасні частини до них", - відзначає провідний менеджер управління з продажів НВО ім. Фрунзе Ірина Дубровська.

  ВАТ "Томскнефть" є активним замовником ЦНС торгової марки FRUNZE.

  Save to PDF
  17.09.2013
  Адсорбери для "Тернафтогазу"

  ПАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе" достроково завершує процес виготовлення товстостінних великогабаритних адсорберів з арматурними блоками на замовлення ЗАТ "Тернафтогаз" (Російська Федерація). Продукція призначена для оснащення Термокарстової газоконденсатної промисловості, яка знаходиться в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

  Згідно з контрактом, сумські машинобудівники спроектували та завершують виробництво 4-х адсорберів з арматурними блоками.

  Це товстостінні великогабаритні агрегати, головне завдання яких - сушка природного газу. Зокрема, вага кожної одиниці обладнання перевищує 70 тонн, а товщина стінок корпусу і днища становить 90 мм і 50 мм відповідно. Адсорбери оснащені необхідною арматурною обв'язкою і п'ятирівневими майданчиками обслуговування, завдяки яким буде суттєво спрощено роботу експлуатаційних служб компанії - замовника.

  Крім того, нині фахівці підприємства активно працюють над наступним етапом реалізації замовлення ЗАТ "Тернафтогаз", в рамках якого заплановано виготовлення 3 повнокомплектних блоків колон деетанізаціі, призначених для вилучення етану з природного газу. Це обладнання також належить до числа великогабаритного - вага колон сягає 50-55 тонн в залежності від їх модифікації.

  Відвантаження готової продукції буде здійснюватися в два етапи: у жовтні поточного року на адресу замовника планується відправити блоки адсорберів, а в листопаді за ними підуть і колони деетанізаціі. Як зазначає провідний менеджер управління з продажу НВО ім. Фрунзе Сергій Утенко, замовлення щодо оснащення Термокарстового газоконденсатного родовища - це перший досвід співпраці сумських машинобудівників з компанією "Тернафтогаз".

  Save to PDF
  17.09.2013
  Слобожанщина продовжує зводити мости

  ПАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе" взяло участь в десятій Міжнародній універсальній виставці "Слобожанський міст - 2013", яка проходила в міському виставковому центрі "Іллінський".

  Вищезгаданий експозиційний форум проводиться, як правило, в рамках святкування Дня міста і є найпрезентабельнішим на Сумщині. Окрім провідних підприємств, що представляють практично всі галузі промисловості області, у виставці взяли участь представники компаній і бізнес - структур Бєлгородської, Брянської, Курської областей Російської Федерації, а також Азербайджану, Польщі, Чехії.

  Традиційно стенд НВО ім. Фрунзе мав успіх і викликав велику цікавість як у офіційних осіб, що представляють свої регіони і підприємства, так і у мешканців Сум та гостей міста. І якщо гості з

  Російської Федерації досить добре знайомі з торговою маркою FRUNZE, то, наприклад, для віце-губернатора Підляського воєводства Республіки Польща Валентина Комарицького це було перше знайомство з діяльністю сумських машинобудівників. Він з цікавістю ознайомився з номенклатурою продукції підприємства, яка успішно експлуатується у більш ніж 40 країнах світу, в тому числі й у Польщі, а також дізнався про те, що наприкінці XIX століття на Сумському машинобудівному заводі працювали польські фахівці, яких було запрошено для навчання місцевих робітників.

  Також виставку відвідали губернатор Сумської області Юрій Чмирь, голова обласної ради Геннадій Михайленко. А мер Сум Геннадій Мінаєв на Фрунзенському стенді з теплотою згадував роки роботи в спеціальному конструкторському бюро підприємства. Ознайомившись з новою продукцією, він висловив упевненість в успішній роботі об'єднання, яке незмінно є головним "наповнювачем" міського бюджету.

  Слід зазначити, що у відвідувачів та учасників виставки також викликала цікавість продукція ТОВ "Фрунзе-Електрод", що також була представлена на стенді заводу. Так , керівництво управління Державної пенітенціарної служби України в Сумській області висловило готовність придбати деякі види електродів, виготовлених цим підприємством, для своїх виробництв.

  Save to PDF
  29.08.2013
  На замовлення Індії ЗТР виготовить 11 реакторів

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) у складі консорціуму з індійською компанією Crompton Greaves Ltd. (CGL) підписало нові контракти з державною мережевою компанією Power Grid Corporation of India Ltd. ( PGCIL).

  ЗТР виготовить на замовлення Індії п'ять реакторів 80 МВАр, 765 кВ і шість реакторів 110 МВАр 765 кВ. Загальна потужність яких складає 1060 МВА. Устаткування призначене для підстанцій Барейлі, Варда/Аурангабад і Пуне напругою 765 кВ.

  "Crompton Greaves Ltd. є партнером ЗТР з 2009 р., - зазначає Директор з продажу ПАТ "ЗТР" Олександр Ціер. - Протягом 2011 р. "Запоріжтрансформатор" спільно з CGL здійснив поставку до Індії 43-х аналогічних реакторів 80 МВАр 765 кВ і 110 МВАр 765 кВ. У 2012 р. компанія Power Grid Corporation of India Ltd. провела тендер, висунувши посилені вимоги до термінів постачання і технічних характеристик.

  ЗТР спільно з Crompton Greaves здобули впевнену перемогу в конкурентній боротьбі. ЗТР отримав замовлення завдяки відповідності обладнання  усім технічним вимогам замовника, а також завдяки ретельному опрацюванню цінових складових. В результаті, пропозиція ПАТ "Запоріжтрансформатор" виявилася найбільш вигідною".

  Окрім консорціуму ЗТР - CGL, в тендерах традиційно брали участь компанії Hyosung (Корея), ABB (Індія), AREVA (Індія), Baoding (Китай), TBEA (Китай).

  Новими контрактами ЗТР продовжує співпрацю з компанією Power Grid Corporation of India Ltd, постачаючи якісне та надійне обладнання класу 765 кВ на індійський ринок. Поставки подібних реакторів до Індії для PGCIL виконані в березні та листопаді 2012.

  Відвантаження обладнання для ПС "Барейлі" заплановано на грудень 2012 р., для ПС "Варда/Аурангабад" - на березень 2013 р. і для ПС "Пуне" - на вересень 2013 р.

   

  ДОВІДКА: ПАТ "Запоріжтрансформатор" є одним з найбільших у світі виробників трансформаторного обладнання, що здійснює поставки до 86 країн світу. Підприємство виготовляє силові трансформатори, електричні реактори, а також системи моніторингу трансформаторів.

  Save to PDF
  27.08.2013
  ЗТР відвантажив трансформатори для Укргідроенерго

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) здійснило відвантаження двох трансформаторів: 10 МВА 35 кВ і 430 МВА 330 кВ для ПАТ "Укргідроенерго". Обладнання буде встановлено в рамках проекту будівництва першої черги Дністровської ГАЕС.

  "Відвантаження трансформаторів для Дністровської ГАЕС відбулося на 300 тонному транспортері. Завдяки роботі технічних служб заводу, конструкторського бюро ЗТР, фахівці підприємства провели успішне відвантаження негабаритного обладнання, - заявляє  Директор з продажу ПАТ "ЗТР" Олександр Ціер, - Трансформатори для станції було виготовлено в максимально короткі строки з урахуванням всіх необхідних параметрів, а також успішно пройшли випробування в присутності представників замовника".

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" успшно співпрацює з Укргідроенерго вже понад 30 років. У 2007 році підприємством було виготовлено, поставлено та встановлено 2 аналогічних трансформатори для Дністровської ГАЕС, які нині успішно експлуатуються на об'єкті.

  Новими поставками ЗТР продовжує традиції взаємовигідної співпраці з стратегічним замовником, будучи постачальником якісного обладнання для енергооб'єктів України.

  ДОВІДКА: ПАТ "Запоріжтрансформатор" є одним з найбільших у світі виробників трансформаторного устаткування з великим досвідом поставок до 86 країн світу. Підприємство виготовляє силові трансформатори, електричні реактори, системи моніторингу трансформаторів.

  Save to PDF
  12.03.2013
  ЗТР провело успішні випробування трансформаторів для замовників з Кенії

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) з діловим візитом відвідали представники трьох компаній-замовників: "Hyundai Engineering and Construction Company LTD" (Корея), SMK (Великобританія), "KenGen" (Кенія). У ході зустрічі делегати провели інспекцію завершальних випробувань  чотирьох трансформаторів 90 МВА, 220 кВ для кенійської компанії "The Kenya Electricity Generating Company". Обладнання буде встановлено на геотермальних електростанціях "OLKARIA-I" і "OLKARIA-IV".

  У ході інспекційного контролю здійснего представниками компаній, невідповідностей до вимог, встановлених замовником виявлено не було. Делегати також були присутні на випробуваннях шафи з'єднань і повітроочисної системи фірми RITTAl, яку "Запоріжтрансформатор" поставляє вперше.

  "Це буде перша поставка обладнання виробництва ЗТР до Кенії, - зазначає директор з продажу Олександр ЦІЕР. - У липні 2012 р. ЗТР підписав контракт щодо поставки трансформаторів 90 МВА, 220 кВ для кенійської компанії "KenGen". В результаті угоди Республіка Кенія стала 86-ю країною в референс-листі продажу трансформаторного обладнання ПАТ "ЗТР".

  Під час  укладання цієї угоди замовник висунув жорсткі вимоги щодо термінів здачі технічної документації, сейсмостійкості трансформаторів, до фарбування та зовнішніх кабелів обладнання. Такі вимоги обумовлені розташуванням геотермальних електростанцій "OLKARIA-I" і "OLKARIA-IV" на висоті 2000 м. і підвищеним вмістом сірководню в повітрі.

  Завдяки високому рівню організації процесу виробництва на ПАТ "ЗТР", синхронній та  злагодженій роботі відділів, всі вимоги замовника було враховано. Трансформатори успішно пройшли випробування і будуть відвантажені в березні поточного року.

   

  ДОВІДКА: ПАТ "Запоріжтрансформатор" є одним з найбільших у світі виробників трансформаторного устаткування з досвідом продажу до 86 країн. Підприємство виготовляє силові трансформатори, електричні реактори, системи моніторингу трансформаторів.

  Save to PDF
  Публікації
  Повноцінний сall-центр в ЛЕО розпочне роботу в березні 2014.

  Відкриття сall-центру значно спростить спілкування між фахівцями компанії і споживачами.

  Відвантаження устаткування до Юрхарівського родовища

  ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе" розпочало відвантаження обладнання до Юрхарівського нафтогазоконденсатного родовища.

  ЗТР на виставці "Енергія - 2013"

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) бере участь у щорічній спеціалізованій виставці енергетичних технологій, промислової електроніки та електротехніки.

  Про фонд

  Компанію Energy Standard Fund Ltd було засновано 31 грудня 2007 на території Кіпру.

  28 січня 2008 року компанія Energy Standard Fund Ltd отримала  ліцензію міжнародного приватного фонду спільного інвестування , видану Центральним Банком Кіпру.

  Інвестиційною метою Energy Standard Fund Ltd є збільшення капіталу згідно інвестиційної декларації з обов'язковим контролем ризиків та диверсифікованості вкладень за галузями та країнами. Нині Фонд здійснює спільні інвестиції в Росії, Україні, Узбекистані, а також в якості потенційних інвестицій розглядає бізнес-проекти в Європі та Азії.

  More
  Прес-центр

  Презентация Фонда

  Обзор активов Energy Standard Fund Ltd

  • Производство трансформаторов и электротехнического оборудования
  • Производство оборудования для нефте-газового сектора
  • Распределение электроэнергии
  • Транспорт и логистика
  • Девелопмент
  More