Трансформаторобудування

Цей напрямок включає такі підприємства: ПАТ "Запоріжтрансформатор", ПАТ "Запорізький кабельний завод", ПАТ "Запорізький завод надпотужних трансформаторів" та ПАТ "Запорізький завод малогабаритних трансформаторів" (спільно - "ЗТР").

 • Виробництво силових і спеціальних масляних трансформаторів та електричних реакторів з діапазоном потужностей від 0,1 до 1250 МВА і напруг до 1150 кВ згідно з вимогами будь-яких національних і міжнародних стандартів.
 • ЗТР - є одним з найбільших виробників трансформаторного устаткування в класі напруг 500-1200 кВ у світі.
 • Понад 50% трансформаторного обладнання (блокові трансформатори, автотрансформатори, трансформатори власних потреб та пускорезервні), встановленого на об'єктах генерації РФ, виготовлено  ЗТР, в т.ч. майже всі блокові трансформатори.
 • Із 300 тис. МВА трансформаторного парку об'єктів ФСК ЄЕС близько 80% - це обладнання ЗТР.
 • Атомна енергетика РФ на 95% обладнана трансформаторами ЗТР, які відповідають вимогами до надійності та безпеки обладнання такого типу.
 • Виробнича потужність 60 000 МВА на рік.
 • Ринкова частка в СНД становить 60%.
 • Географія поставок ЗТР становить 86 країн світу.
 • Клієнтами ЗТР є найбільші мережеві, генеруючі та промислові підприємства Росії, СНД і світу, включно з ФСК ЄЕС, МРСК, РусГідро, Атомстройпроект, Росенергоатом, РЖД, Лукойл, Роснафта, СамрукЕнерго, КЕГОК, Iberdrola, Siemens, Alstom, Power Grid Corporation of India тощо.
 • ТрансформаторобудуванняТрансформаторобудуванняТрансформаторобудуванняТрансформаторобудуванняТрансформаторобудування
  Save to PDF
  ПАТ "Запоріжтрансформатор"
  • Про компанію
  • Керівництво
  • Продукція
  • Технічні можливості
  • Клієнти
  • Партнери
  • Контакти
  • Представництва

  За понад 60 років роботи на ринку ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) завоювало світове визнання та високу репутацію як виробника якісних та надійних в експлуатації трансформаторів і реакторів. Сьогодні ЗТР - це сучасне підприємство,  що динамічно розвивається та  постачає продукцію замовникам у 86 країн світу.

  Із виробничою потужністю до 60 000 МВА на рік підприємство залишається лідером на ринку СНД і займає гідне місце у світовому трансформаторобудуванні. Висока кваліфікація й досвід конструкторського персоналу дозволяють успішно вирішувати поставлені замовником технічні завдання найвищого рівня складності.

  Сучасна технологія виробництва, нове виробниче обладнання та ефективно діюча система управління якістю забезпечують виготовлення виробів, що відповідають найвищим вимогам якості обладнання та експлуатаційної надійності. ЗТР є сертифікованим постачальником для таких компанії як: SIEMENS, AREVA, ALSTOM, IBERDROLA, ABENGOA, MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES, ABB, ECOBANA, UNION FENOSA, E.ON, TECHINT, GAMMA POWER, ENKA, MAPNA, POWER GRID CORPORATION OF INDIA.

  Підприємство здатне задовольнити вимоги будь-яких національних та міжнародних стандартів: GOST, DSTU, IEC, ANSI, BS, IRAM, UNE, IEEE.

  Клейнер Ігор Всеволодович
  Генеральний директор ЗТР з 2005 р.

  Закінчив Запорізький Державний Технічний Університет в 1977 році. Кар'єра на ЗТР почалася в 1977 після закінчення університету з посади інженера-технолога зварювального цеху. Управлінський досвід - з 1983 року.

  Конторович Леонід Нісоновіч
  Технічний директор з 2007 р.

  Закінчив Харківський Державний Університет у 1971 р., кандидат технічних наук. У 1971 році почав свою кар'єру в трансформаторному бізнесі у Всесоюзному інституті трансформаторобудування (ВІТ), Запоріжжя, Україна, з посади інженера. З 1981 до 1991 р. працював на посаді начальника лабораторії математичних методів та досліджень у Відділі обчислювальної техніки.

  Ібадуллаев Віктор Карісовіч
  Директор із виробництва з 2000р.

  Закінчив Запорізький державний технічний університет 1984 р. і Київський національний економічний університет в 1998 р. Кар'єра на ЗТР почалася в 1984 на посаді інженера відділу якості. Через три роки зайняв посаду начальника бюро відділу якості. З 1991 працював заступником начальника 1-ого трансформаторного цеху, а в 1994 став начальником 1-ого трансформаторного цеху.

  Осервасер Михайло Якович
  Директор з якості з 2004 р.

  Закінчив Запорізький державний технічний університет у 1971 р. Кар'єра на ЗТР почалася в 1971 з посади інженера центральної заводської лабораторії. У 1982 зайняв посаду начальника лабораторії твердої ізоляції полімерних матеріалів у центральної заводської лабораторії , а з 1987 по 1993 також і посаду заступника головного метролога . З 1993 року працював начальником відділу випробувань та діагностики в Сервісній компанії ЗТЗ Сервіс . З 2002 до 2004рр. одночасно обіймав посади головного метролога та начальника центральної заводської лабораторії ЗТР.

  Горбаньова Лідія Серафимівна
  Фінансовий директор з 2013 р.

  Закінчила Дніпропетровський державний університет в 1988 році, спеціальність економічна кібернетика. Кар'єра на ЗТР почалася в 1988 на посаді економіста. У 2008 році зайняла посаду начальника ВАХД, а в 2010 році приступила до обов'язків як начальник ВУО.

  Цієр Олександр Гаррійович
  Директор з продажу з 2008 р.

  Закінчив Запорізький державний технічний університет в 1986 р. Кар'єра на ЗТР почалася в 1985 на посаді електромонтажника. З 1986 року працював інженером відділу зовнішнього шефмонтажу, інженером-конструктором ВГК.  З 1991 працював на посадах провідного інженера та керівника Групи експорту в Зовнішньоторговельній Фірмі ЗТР. У 2002 зайняв посаду начальника експортної групи, а в 2005 році став Начальником відділу продажів ЗТР.

  Басс Олександр Михайлович
  Генеральний конструктор з 2004 р.

  Закінчив Запорізький державний технічний університет в 1984 р. Кар'єра на ЗТР почалася в 1984 з посади інженера - конструктора, спеціалізація - всі види розрахунків трансформаторів. У 1996 зайняв посаду головного конструктора по трансформаторам до 150 кВ - заступника генерального конструктора.

  Єрьомін Сергій Миколайович
  Директор з закупівель та логістики з 2011 р.

  Закінчив Запорізький державний університет в 1999 р. Кар'єра на ЗТР почалася в 2002 на посаді Директора з інформаційних технологій.

  Номенклатура продукції ПАТ "ЗТР" включає силові масляні трансформатори різного призначення для різних кліматичних і сейсмічних умов потужністю від 1 МВА до 1250 МВА та класом напруги від 10 кВ до 1150 кВ включно, електричні реактори і керовані шунтувальні реактори.

  Номенклатура продукції:
  1. Генераторні трансформатори
  2. Автотрансформатори
  3. Трансформатори для підстанцій магістральних і розподільних електричних мереж, промислових підприємств
  4. Трансформатори власних потреб електростанцій та пускорезервні
  5. Трансформатори для ліній електропередач постійного струму і потужних перетворювальних підстанцій міжсистемного зв'язку
  6. Спеціальні трансформатори:
  6.1. Трансформатори для металургійних підприємств
  6.2. Для підстанцій залізниць
  6.3. Лінійні регулювальні
  6.4. Пічні трансформатори
  6.5. Шахтні трансформатори
  7. Електричні реактори
  7.1. Шунтувальні реактори
  7.2. Нейтральні реактори
  8. Синхронізовані шунтувальні реактори

  За бажанням Замовника устаткування також, може бути укомплектоване системою пожежогасіння, системою моніторингу та діагностики в режимі "on-line", а також спеціалізованим пусконалагоджувальним та діагностичним обладнанням.

  Проектування обладнання виконується згідно з вимогами  ГОСТ, МЕК (IEC), ANSI, BS, IEEE, IRAM або інших технічних потреб національних стандартів та замовників.

  На ПАТ "ЗТР" створено сервісний центр, діяльність якого спрямована на забезпечення безперебійної та довгострокової експлуатації встановленого обладнання замовникам протягом усього терміну служби. Сьогодні Сервісний центр - це науково-виробничий комплекс, що має власний виробничо-технічний відділ, комерційну службу, окремий підрозділ з ведення комплексних проектів і мобільні діагностичні лабораторії на території України та Росії.

  ЗТР володіє сучасною технологією виробництва силових трансформаторів та реакторів. Виробничий процес включає всі операції з виготовлення основних вузлів трансформаторів та реакторів, таких як магнітопроводи, обмотки, баки, перемикаючі пристрої, інші вузли та деталі, а також складання та випробування готових виробів:

  Магнітопроводное виробництво

  Для виготовлення магнітних систем на ЗТР застосовується кремениста тонколистова анізотропна електротехнічна сталь з низькими й особливо низькими питомими втратами, у тому числі з лазерною обробкою. Поздовжній розкрій сталі здійснюється на автоматичних лініях поздовжнього розкрою COMEC (Франція) і GEORG (Німеччина) з одночасною зачисткою спеціальним інструментом бічних крайок стрічок. Виготовлення пластин магнітних систем проводиться на високоточних автоматичних лініях поперечного розкрою з програмним управлінням Тur і GEORG (Німеччина), оснащених твердосплавним інструментом, в т.ч. V- штампами, з одночасним формуванням пакетів ділянок магнітних систем.

  Технічні можливості ліній та їх програмне забезпечення дозволяють виготовити необхідні форми пластин, у тому числі для схем шіхтовок у варіантах Step- Lap (зміщений стик). Для виготовлення магнітних систем трансформаторів і автотрансформаторів потужністю до 150 МВА використовується автоматична лінія збирання магнітопроводів (Е- стакер) фірми GEORG. Виготовлення елементів магнітних систем шунтувальних реакторів виробляється на автоматичній лінії фірми GEORG. Збирання магнітопроводів трансформаторів великої потужності виробляється на спеціальних стендах - кантувачах, що забезпечують можливість виготовляти магнітні системи масою до 350 тонн.

  Для складання магнітопроводів масою до 180 тонн без верхнього ярма використовується новий складальний стенд фірми GEORG. Для фіксації (опресування) стрижнів магнітопроводів використовується вертикальна бандажуюча машина фірми GEORG. Обмотувальне виробництво Намотування обмоток різних типів і конструкцій: гвинтових, безперервних , переплетених, - у тому числі зі зміцненого транспонованого дроту, здійснюється повною гамою горизонтальних і вертикальних намотувальних верстатів, що дозволяють виконувати намотування обмоток масою від кількох кілограмів до 20 тонн з регулюванням натягу проводу. Висока якість обмоток забезпечується застосуванням спеціальних універсальних розтискних оправок, комплексної технології зі стабілізації осьових розмірів з використанням дистанційних прокладок з жорсткого електрокартону і жорстких електрокартонних циліндрів, вакуумної сушки обмоток під постійним заданим тиском, циклічної пресовки з використанням спеціальних пресуючих систем фірми Guenter Seibold (Німеччина) і т.п.

  На виробничих площах складального корпусу організовано ділянку зі спеціальним мікрокліматом. Ділянка оснащена спеціальним обладнанням, що дозволяє підтримувати оптимальні параметри мікроклімату, такі як температура повітря, відносна вологість, вміст пилу в повітрі, і являє собою відокремлену площу ділянки намотування котушок трансформаторів і реакторів з встановленим технологічним обладнанням для намотування обмоток класу напруги 400 кВ і вище, електромостовим краном, транспортером на повітряних подушках для переміщення технологічного оснащення, барабанів з проводом і без проводу, обмоток і комплектуючих виробів. Розроблені технології намотування обмоток виключають до мінімуму виконання паяних з'єднань обмотувальних проводів, при цьому неминучі конструктивні з'єднання виконуються срібловмісними припоями з попередньою підготовкою місця пайки.

  Ізоляційне виробництво

  Ізоляційне виробництво забезпечує виготовлення всієї номенклатури ізоляційних деталей і складальних одиниць, що застосовуються для виробництва трансформаторів та реакторів. Наявна база сучасного технологічного обладнання дозволяє виробляти пресуючі та ємкісні кільця, рейки, дистанційні прокладки, циліндри, кутові шайби, ярмову ізоляцію і т.п.

  Як матеріал для виготовлення ізоляційних деталей на ЗТР широко застосовується ламінатний картон виробництва фірм Weidmann і ENPAY. Застосування даного матеріалу забезпечує високу якість ізоляційних деталей, жорсткість допусків на їх товщину, а також скорочення технологічних циклів виготовлення ізоляції. Переробка ламінатних плит та виготовлення деталей здійснюється на спеціалізованому обладнанні з ЧПУ, виробництва компаній Biesse Group і SCM Group spa (Італія) , що забезпечує високу точність, якість і стабільні розміри деталей.

  Розкрійний центр з ЧПУ Biesse Group, призначений для розкрою, порізки прямокутних заготовок, а також виготовлення готових ізоляційних деталей прямокутного перерізу. Обробний центр з ЧПУ Biesse Group, виробляє фігурний розкрій ламінатного картону з отриманням готових ізоляційних деталей: пресуючих, опорних і ємнісних кілець, східчастих деталей, сегментів, секторів зрівняльної ізоляції та ін. Поздовжньо- фрезерний верстат SCM Group spa, з системою швидкої зміни інструмента дозволяє виготовляти профільні деталі ізоляції (рейки) з ламінатного картону з поліпшеними якісними і точними характеристиками. Верстат забезпечує за один прохід обробку 3-х поверхонь заготовки та виготовлення профілю деталі. Зменшення ізоляційних відстаней в активній частині, у рамках реалізації програм вдосконалення конструкції трансформаторів, досягається за рахунок застосування лабіринтового руху масла в обмотках, яке дозволяє значно поліпшити умови їх охолодження. Виготовлення прокладок для лабіринтового руху масла, а також ізоляції складної форми з електроізоляційного картону товщиною 0,5 мм, виробляється на лазерній машині фірми Yueming (Китай).

  Термовакуумна обробка

  Термовакуумна обробка активних частин трансформаторів та ізоляційних компонентів здійснюється із застосуванням приблизно 150 одиниць обладнання, включно з вакуум-сушильними шафами, установками дегазації масла, котлів сушки масла, фільтпресів, установки вакуумної заливки і т.д. Вживаний на заводі процес сушіння ізоляції забезпечує видалення вологи з ізоляції до залишкового вмісту вологи менше 0,2%, що дає великий запас електричної міцності ізоляції.

  Зварювальне виробництво

  Завод має власне зварювальне виробництво з повним циклом виготовлення, і повністю забезпечує власні потреби в баках та інших металоконструкціях будь-якого габариту і типовиконання. Увесь металопрокат, що надходить у виробництво, проходить дробомітну обробку для видалення поверхневих окислів. Розкрій металопрокату виконується на ділянці термічного різання, який обладнаний машинами Кристал, Україна і Suprarex фірми ESAB, Швеція з програмним управлінням. Це дозволяє виконувати розкрій до 70 аркушів чорного і нержавіючого металопрокату за добу, товщиною від 7 до 65 мм, з одночасним  плазмовим маркуванням і розміткою контурів під встановлюваними деталями. Механічна обробка деталей проводиться верстатним парком устаткування, що забезпечує виконання свердління, нарізки різьблень, токарної, фрезерної, стругальної, карусельної, штампувальної, згинальної та вальцювальної операцій. Головні зварювальні роботи виконуються напівавтоматичним дуговим зварюванням у середовищі захисного газу зварювальним устаткуванням виробництва EWM (Німеччина).

  Металоконструкції, зварювання яких можливо проводити в нижньому положенні, виконують автоматичним способом під шаром флюсу методом ТВІН на портальній установці фірми ALW (Франція). Якість зварювальних швів перевіряється такими способами як ультразвуковий контроль, люмінесцентний спосіб, кульковий метод, кольорова дефектоскопія, з обов'язковим наступним контролем стовпом масла в складальному виробництві. Всі зварювальні роботи виконуються персоналом, атестованим з НПАОП 0.00-1.16-96, EN 287, ISO9606.

  Фарбування

  Підготовка поверхні перед фарбуванням проводиться дробоструйним методом до ступеня Sa 2,5 - 3, відповідно до вимог стандарту ISO 12944. Фарбування виконується високотехнологічним обладнанням безповітряного, комбінованого і пневматичного розпилення, виробництва WAGNER, KREMLIN, GRACO, SATA у фарбувальних та фарбувально - сушильних камерах, обладнаних триступеневою сухий очищенням припливного і витяжного повітря, механізованими підйомними майданчиками. Для нанесення антикорозійного захисного покриття використовуються високоякісні матеріали Європейського виробника - фірми NOVATIC, Німеччина, якість яких підтверджується стандартом ISO 9001. Для забезпечення високого терміну служби і привабливого зовнішнього вигляду покриття, застосовуються системи, що відповідають вимогам ISO 12944 для категорій корозійності С3, С4, С5I, С5М, залежно від умов експлуатації трансформаторів і реакторів.Колір покриття може бути виконаний за вимогами замовника відповідно з каталогами RAL, ANSI, MUNSELL ін.

  Внутрішні маслостійкіе поверхні металоконструкцій трансформатора фарбуються якісним маслостійкими швидковисихаючими матеріалами білого кольору - ґрунтовкою Celerol, виробництва Mankiewicz Gebr & Co (Німеччина). Фарбувальні роботи виконуються навченим і атестованим персоналом.

  Апаратне виробництво

  Апаратне виробництво забезпечує виготовлення широкого спектру вузлів і виробів, таких як перемикаючі пристрої РПН і ПБВ, шафи управління трансформаторів, у тому числі з системами моніторингу, відсічні і запобіжні клапани, дискові затвори, вентилятори для систем охолодження та іншої високотехнологічної продукції. Високоточне механічне виробництво деталей приводів перемикаючих пристроїв забезпечує парк порядку 50 одиниць сучасних верстатів з ЧПУ. Наявне універсальне обладнання дозволяє виконувати всі види металообробки, в тому числі, заготівельні, згинально-штампувальні, холодо-висадні, шліфувальні, токарні, фрезерні та інші види обробки.

  Збиральне виробництво

  Збирання трансформаторів здійснюється на стендах, оснащених механізованими підйомними стелажами, паячно-зварювальним устаткуванням, гідрообладнанням для пресування обмоток, комплектом вантажопідйомного і спеціального обладнання. Вантажно-розвантажувальні роботи здійснюються за допомогою електромостових і консольних кранів вантажопідйомністю до 500 тонн.

  Також, використовується технологія переміщення трансформаторів на повітряній подушці, що забезпечує мобільність і оперативність виконання збірних процедур. Спеціальне вантажопідйомне оснащення забезпечує проведення повного контрольного збиранняння трансформатора з установкою всіх комплектуючих (радіатори, охолоджувачі, насоси, фільтри, вентилятори, прилади контролю тощо).

  Інші види виробництва:

  Підприємство володіє виробничими потужностями із виготовлення відливок з чорних і кольорових металів, відцентрового лиття. На підприємстві знаходиться ковальська ділянка та ділянка гальванічних покриттів.

  Випробування продукції:

  ЗТР у своєму розпорядженні має власну дослідну базу, що дозволяє проводити комплекс випробувань всієї номенклатури виробів, що виготовляються в обсязі, передбаченому національними, міждержавними і міжнародними стандартами, а також відповідає спеціальними вимогами Замовників. Дослідна лабораторія ЗТР атестована на відповідність стандарту ДСТУ ISO / IEC-17025.

  ПАТ «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) здійснює поставку обладнання до 85 країн світу на об'єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії, а також на об'єкти промисловості. Устаткування надійно працює в різних кліматичних і сейсмічних умовах від холодних полярних регіонів до жарких спекотних пустель Центральної Азії та Африки. Близько 80% всього трансформаторного обладнання, яке на сьогоднішній день експлуатується країнами  СНД, виготовлено на ЗТР. Для задоволення потреб замовників ЗТР постійно вдосконалює технології виробництва, підвищує якість продукції та її технічні характеристики.

  У референц-листі подано інформацію про доставку силових трансформаторів та шунтувальних реакторів ПАТ "Запоріжтрансформатор" з 1970 до 2011 року включно. Наведена інформація містить дані про об'єкт доставки, тип і кількість обладнання та згрупована за географічними регіонами й класами напруги.

  Україна

  • АМК
  • УГМК
  • Метінвест
  • Малинська паперова фабрика
  • Kорпорація «ІСД»
  • Дніпроспецсталь і т.д.

  Росія

  • НЛМК
  • ЗАТ "Норметімпекс"
  • "Красний Октябрь" і т.д.

  Далеке зарубіжжя

  • ThyssenKrupp
  • Stalprodukt
  • Nippon Steel
  • JFE
  • Weidmann
  • Trench UK
  • ABB AB
  • Maschinenfabrik Reinhausen
  • Menk
  • EMB
  • EPRO
  • AKM
  • Qualitrol
  • Messko
  • Renzmann
  • Schormann
  • Pergam
  • Morgan Schaffer
  • Sergi
  • Schneider Electric та ін.

  Публічне акціонерне товариство "Запорожтрансформатор"
  http://www.ztr.com.ua

  Адреса:
  Дніпропетровське Шосе, 3
  м. Запоріжжя,
  Україна
  69600

  Довідкова
  Телефон:
  +38 (061) 270-3309

  Приймальня генерального директора
  Клейнера Ігоря Всеволодовича
  Телефон:
  +38 (061) 270-3900
  Факс:
  +38 (061) 270-3739
  e-mail: office@ztr.com.ua

  Приймальня директора з продажу
  Цієра Олександра Гаррійовича
  Телефон:
  +38 (061) 270-3033
  Факс:
  +38 (061) 270-3939
  e-mail: sales@ztr.com.ua

  Приймальня директора із закупівель та логістики
  Єрьоміна Сергія Миколайовича
  Телефон:
  +38 (061) 270-3131
  e-mail: Sergey.Yeryomin@ztr.com.ua

  Представництво в Російській Федерації

  Адреса:
  вул. В. Якиманка, 33/13, буд. 1,
  офіс 5/1
  м. Москва, Росія
  119049

  Телефон:
  +7 (495) 745-8840
  Факс:
  +7 (495) 238-2415
  e-mail: i.kuzmenko@ztr.msk.ru

  Директор представництва - Кузьменко Ігор Петрович

  Представництво в Казахстані та Середній Азії

  Адреса:
  пр. Абая, 151/115,
  бізнес-центр "Алатау",
  офіс 701
  м. Алмати, Казахстан
  005009

  Телефон:
  +7 (727) 333-4692
  Факс:
  +7 (727) 333-4696
  e-mail: office@ztr.kz

  Директор представництва - Надененко Сергій Володимирович

  Save to PDF
  Публікації
  Повноцінний сall-центр в ЛЕО розпочне роботу в березні 2014.

  Відкриття сall-центру значно спростить спілкування між фахівцями компанії і споживачами.

  Відвантаження устаткування до Юрхарівського родовища

  ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе" розпочало відвантаження обладнання до Юрхарівського нафтогазоконденсатного родовища.

  ЗТР на виставці "Енергія - 2013"

  ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР) бере участь у щорічній спеціалізованій виставці енергетичних технологій, промислової електроніки та електротехніки.

  Про фонд

  Компанію Energy Standard Fund Ltd було засновано 31 грудня 2007 на території Кіпру.

  28 січня 2008 року компанія Energy Standard Fund Ltd отримала  ліцензію міжнародного приватного фонду спільного інвестування , видану Центральним Банком Кіпру.

  Інвестиційною метою Energy Standard Fund Ltd є збільшення капіталу згідно інвестиційної декларації з обов'язковим контролем ризиків та диверсифікованості вкладень за галузями та країнами. Нині Фонд здійснює спільні інвестиції в Росії, Україні, Узбекистані, а також в якості потенційних інвестицій розглядає бізнес-проекти в Європі та Азії.

  More
  Прес-центр

  Презентация Фонда

  Обзор активов Energy Standard Fund Ltd

  • Производство трансформаторов и электротехнического оборудования
  • Производство оборудования для нефте-газового сектора
  • Распределение электроэнергии
  • Транспорт и логистика
  • Девелопмент
  More